Kış ayında alınan kilolar ve göbek çevresinde biriken yağlar, kilo vermek isteyenlerin en büyük kabusu haline geliyor...

Vücudumuz kış aylarında kendini korumaya alır ve yağ biriktirmeye bir tık daha müsait hale gelir.

İnatçı yağlardan kurtulmak isteyenler ise yağ yakımını hızlandırmak için 'baharı' bekler.

KARDİYO...

Kardiyovasküler egzersizler ile her ne kadar yağ yakabilecek olsak da işin püf noktası buradan geçmiyor. Büyük porsiyonlar, kebaplar, tatlılar ve alkol tüketiyor iseniz egzersizlerin size sağlayacağı katkı az seviyelerde olacaktır.

İŞİN PÜF NOKTASI MUTFAKTAN GEÇİYOR

Yağ yakımının ve hızlı kilo verebilmenin en önemli ayrıntısı halk tabiri ile 'boğazımızı tutabilmek' ve mutfaktan geçiyor. Ne kadar kalori açığı yaratır isek ve ne kadar yediklerimize dikkat edersek o oranda yağlardan kurtulup aynı zamanda da kilo verebileceğiz ve belimizde bulunan inatçı yağlardan kurtulabileceğiz demektir.

YÜKSEK KALORİLİ YİYECEKLERE BİR SÜRE ELVEDA DEMELİSİN

Hepimizin severek yediği en ufak çikolatalı bir tatlıda bile yüksek oranda kalori bulunurken, tatlı yemeye devam etmenizi pek öneremeyiz. Vücudu ve alınan kalori miktarlarını dengede tutmak açısından tatlıya bir süreliğine elveda demek en doğru tercih olacaktır.

Türkiye'ye kilo vermek için geliyorlardı: 7 kişi öldü! Türkiye'ye kilo vermek için geliyorlardı: 7 kişi öldü!

KALORİ AÇIĞI YARATIRKEN YORGUN DÜŞME

Yediklerimize dikkat ederken atlamamamız gereken bir diğer hususta vücudumuzu yorgun düşürecek şeylerden ve şok diyetlerden kaçınmamız.  Bazı günler kaçamak için bir fırsat olabilir ve vücuduna küçük bir armağan verebilirsin...