Büyük Taarruz'un yıl dönümü dolayısıyla Afyonkarahisar Çakırözü Köyü’nden Kocatepe Anıtı’na 'Zafer Yürüyüşü'nde start verildi.

Tarihi yürüyüşün Çakırözü- Kocatepe etabına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da katılıyor. Kafile Çakırözü'nden Kocatepe'ye doğru yola çıktı.

ATATÜRK ANI EVİ'NE ZİYARET

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşe katılmak üzere bugün Afyon'a geldi. Kılıçdaroğlu'nu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer karşıladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarihi yürüyüş öncesinde Şuhut'taki Atatürk Anı Evi'ni ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Başkan Tunç Soyer ve Türkiye'nin dört bir yanından katılımcıların oluşturduğu kafileyle 400 kilometrelik tarihi yürüyüşün 14 kilometrelik Kocatepe Zafer Yürüyüşü etabına katıldı.

Tüm yurtta oy verme işlemleri sonlandı Tüm yurtta oy verme işlemleri sonlandı

Kafilenin 05.30'da Kocatepe'ye ulaşması bekleniyor. Program saat 05:30'da zafer törenlerine katılım, Kocatepe Atatürk Anıtı'na karanfil takdimiyle devam edecek.

Tarihi yürüyüşün ikinci günü (25 Ağustos Perşembe) Yeşilçiftlik Adalet Parkı'na Barış çınarının dikilmesiyle başladı. Yeşilçiftlik köy meydanında kooperatif buluşması düzenlendi. Yeşilçiftlik Üretim, Pazarlama ve İşletme Kooperatifi ortaklarıyla buluşan Başkan Tunç Soyer, belde meydanında köylü ve üreticilerle de bir araya geldi. Kafile, Akşehir Batı Cephesi Karargâh Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra onur defteri imzalandı.