Erzincan'da yaşanan siyanür faciasını kamuoyuna ilk kez duyuran Veryansın Tv'nin Ankara'da bulunan ofisinin önünde günlerdir plakasız bir araç bekliyor.

İliç'te yaşanan siyanür faciasının geldiğini aylar önceden uyaran ve gelişmeleri yakından takip eden, ilk kez kamuoyuyla paylaşan Veryansın Tv'nin Ankara Yenimahalle'de bulunan ofisinin önünde günlerdir plakasız bir araç bekliyor.

EMNİYET'E SÖYLENDİĞİ HALDE BEKLİYOR

Durum, Emniyet yetkilileri ile paylaşıldığı ve şüphe yarattığı halde hala bilgilendirme yapılmadığı, aracın çekilmediği belirtildi.

Binali Yıldırım'dan Sinan Oğan'a tebrik telefonu Binali Yıldırım'dan Sinan Oğan'a tebrik telefonu

'ARAÇTA KİMSE YOK DENMİŞ'

Plakasız aracın içinde iki kişinin beklediği, esnafın da durumu bildirdiği fakat Emniyet yetkililerinin 'Araçta kimsenin bulunmadığını' söylediği ifade edildi.

'İLİÇ'E GİDERKEN TAKİP EDİLDİK'

Serkan Öz, İliç'te yaşanan facianın haberini yapmak için giderken 'Fiat Egea' model bir araçla takip edildiklerini söyledi:

“Bizi bir aracın takip ettiğini ilk fark ettim. Farklı hızlarda dahi araç takip mesafesinin aynı kaldığını gördüm. Halbuki her iki şerit de yol da boştu. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra aracın hızını artırdım. O da artırdı. Aniden fren yaptım, mecburen önüme geçmek zorunda kaldı. O arada aracı fotoğrafladık. Araç Fiat Egea marka beyaz bir araçtı. Araçta 3 kişi, dönüp arkalarına baktıktan sonra biz peşlerine düştük, bu kez de onlar çok hızlı bir şekilde devam ettiler, ardından da gözden kayboldular.”

DAHA ÖNCE VERYANSIN TV'NİN HABER KAYNAĞINA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay ile Programcı Serkan Öz’ün Youtube kanalında birlikte yaptığı ‘Ne varsa dilimizin ucunda’ programında Paramount Otel ile ilgili bazı bilgiler paylaşılmış ve haber kaynağı Muğla'nın Bodrum ilçesinde saldırıya uğramıştı.