Fransa’nın başkenti Paris’te 23 Aralık’ta Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne yönelik silahlı saldırıda Emine Kara, Mîr Perwer ve Abdurrahman Kızıl isimli üç kişi hayatını kaybetti. Söz konusu saldırının Kürtlere yönelik yapıldığını öne süren PKK terör örgütü yanlıları ise caddedeki araç ve dükkanlara zarar verdi, Fransa polisiyle çatışmaya girdi.

3 kişinin ölmesine neden olan silahlı saldırıyı protesto etmek için Paris’teki Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan terör örgütü PKK destekçileri çıkardıkları olayda 31 Fransız polisinin yaralanmasına sebep olmuştu.

PARİS'İ BİRBİRİNE KATTILAR

Odatv'nin haberine göre, Paris'teki gösteride çoğu yüzünü maskeyle kapatan, havai fişek ve maytaplarla da etrafı karıştıran PKK yanlısı saldırganlar, otobüs duraklarını tahrip ederken, sivillere ait çok sayıda otomobil ve motosikleti ters çevirerek ateşe verdi. Ellerindeki sopalarla cam ve aynaları kıran saldırganlar, araçları kullanılamaz hale getirdi.

Sosyal medyada yayınlanan bir başka videoda ise terör örgütü PKK yanlılarının Avrupa’nın göbeği Paris’te çıkardığı olaylar ve taşkınlıklar bir kez tüm açıklığıyla gözler önüne serildi.

Terör yanlısı gruplar sokakta bulunan birçok şeye zarar vererek yolunda ilerledi. Bir başka kişi ise elindeki tahta bir sopayı sokakta bulunan reklam panosuna defalarca vurdu. Terör yanlısı gruplar ayrıca yolda karşılarına çıkan otomobilleri ise ters döndürerek yere attı.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Fransa’nın başkenti Paris’teki Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi'ne 23 Aralık’ta düzenlediği silahlı saldırıda üç kişiyi öldüren 69 yaşındaki faşist William M.'yle ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı...

Tırnaklarımla kazıdım demişti: Dilan Polat sermayesini bile hatırlamadı Tırnaklarımla kazıdım demişti: Dilan Polat sermayesini bile hatırlamadı

Saldırının ardından dün hakkındaki gözaltı kararı kaldırılan ve psikiyatri kliniğine gönderilen saldırganın buradaki muayenesi tamamlandı. 

Aktarılana göre psikiyatri muayenesi sonucunda doktorlar saldırganın gözaltına alınmasının uygun olduğuna karar verildi.