Şarkıları milyonlarca kez dinlenen Türkiye’nin bugünlerde en ünlü Rap’çilerinden Sefo, valilik kararıyla Bodrum’daki konserinde gece 00.30’da sahneden indirildi. 

'GECE 1'E KADAR DEĞİL MİYDİ'

Bu karara sahneden iner inmez sosyal medyadan yaptığı paylaşımla çok sert tepki gösteren Sefo, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi” ifadelerini kullandı. 

SEFO KİMDİR

“Sefo” ya da gerçek ismiyle Seyfullah Sağır, 1998 Samsun doğumlu.

Mart 2018'de ilk şarkısı Yalan ile müzik kariyerine başladı. Şubat 2019'da çıkardığı Poz teklisinden sonra daha çok müziğe odaklanmaya karar verdi. 18 Nisan 2019'da Up Down teklisini çıkardı.

28 Haziran 2019'da 362 teklisini çıkardı. Bu tekliden sonra Derdi Ne şarkısını çıkardı. Şarkılarında genellikle pop ritmi kullanır.

ÇIKIŞ YAKALADI

Melek Mosso faturasını paylaştı, isyan etti: Hadi ben ödeyeyim siz ne yapacaksınız? Melek Mosso faturasını paylaştı, isyan etti: Hadi ben ödeyeyim siz ne yapacaksınız?

21 Şubat 2020 tarihinde Başa Sar adında bir tekli yayımladı, şarkının diğer isimleri arasında beatinde Aerro ve Sefo'ya eşlik eden Yase bulunmaktadır.

Son şarkılarından Bilmem mi Youtube’da 160 milyon, Affettim ise 52 milyon görüntülenme almasıyla piyasada büyük bir çıkış yakalamıştı.

Reynmen ile seslendirdiği Bonita şarkısı da 90 milyon görüntülenmeyi aşarak halen gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.