İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna yönelik yapılan operasyonlarda aralarında iş insanı Erdal Acar'ın da bulunduğu 119 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler için ek gözaltı süresi istenirken şarkıcı Aylin Coşkun, oyuncu Necati Şaşmaz ile Erkan Petekkaya ve futbol yorumcusu Sinan Engin soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldı.

Necati Şaşmaz ve Erkan Petekkaya ile Sinan Engin'in Emniyet'e gelerek ifade verdiği öğrenildi. Aylin Coşkun'un ise savcılıkta ifade vereceği öğrenildi.

119 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Sarallar grubu olarak bilinen suç örgütü üyelerine İstanbul merkez olmak üzere Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin illerindeki çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yaptı. Baskınlarda aralarında iş adamı Erdal Acar'ın da bulunduğu 119 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin gözaltı süreleri için ikinci kez uzatma talep edilirken şarkıcı Aylin Coşkun, oyuncu Necati Şaşmaz ile Erkan Petekkaya ve Sinan Engin soruşturma kapsamında ifadeleri alınmak üzere Emniyet'e çağırıldı.

İlk kez uzaylı kalıntısı gösterdiler İlk kez uzaylı kalıntısı gösterdiler

(DHA)