Stratfor’da yayınlanan makalede, Türkiye’nin Rusya ile anlaşarak terör örgütü PKK/YPG’ye askeri harekat yapmasının sonucunda, bu örgütlerin Beşşar Esad ile iş birliği yapabileceği yazıldı.

TERÖRİSTLERE DESTEK ÇIKTILAR

ABD’nin gölge CIA kuruluşu Stratfor, terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı YPG’nin, Türkiye’ye yönelik saldırılarına hak verdi ve şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin bölgedeki SİHA saldırılarına karşılık veriyor.”

Stratfor, terör örgütü PKK’nın propaganda kanallarını “kaynak” olarak gösterip “23 Türk askeri öldü” ifadesini kullandı. Ancak Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamaları, PKK’yı yalanlamıştı.

Stratfor, Türkiye’nin açıklamalarını kullanmadı, onun yerine “Türkiye, bu kayıpları doğrulamadı” ifadelerini kullandı.

RUSYA'DAN YEŞİL IŞIK

Gölge CIA, Rusya’nın Türkiye’ye “Daha çok SİHA operasyonu için yeşil ışık yaktığını” söyledi ve “Kara harekatı için henüz yeşil ışık yakılmadı ancak YPG’nin saldırıları sonrası Türkiye diplomasi trafiğini arttıracaktır” dedi.

İran'da çatışmalar büyüyor: Meşhed'de polis karakolu ateşe verildi! İran'da çatışmalar büyüyor: Meşhed'de polis karakolu ateşe verildi!

GÖLGE CIA STRATFOR

Araştırma ve istihbarat kuruluşu Stratfor, ABD'nin "gölge CIA"sı olarak biliniyor.

Kurucusu George Friedman olan Stratfor, özellikle Orta Doğu hakkında yaptığı analizler ve ABD dış politikasına yön vermesiyle biliniyor.