yasemin

'EKONOMİ KÖTÜ, FUHUŞ YAPARAK GEÇİMİNİZİ...'

Ekibinin kilit isimleri Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan ve maaşları bizzat Almanya tarafından ödenen +90 ekibi, Türkiye’de hayat kadınlığı yaptığını öne süren kişileri anlatan bir video çekti ve Youtube kanalında yayınladı.

Barajlar alarm vermeye devam ediyor Barajlar alarm vermeye devam ediyor

Fuhşa özendirici bir biçimde, sözde fuhuş ile para kazandığını ve işini çok sevdiğini anlatan insanların konuştuğu videoda, emekçilerin yoğun mesai ile kazandığı maaşla “Haftada 50 saat çalışan bu kadar kazanamıyor” denilerek alay edildi ve fuhuş ile bu paranın çok daha fazlasının kazanılabileceğine dair sözler sarf edildi.

'HIZLI PARA...'

“Yasemin” adında olduğunu iddia eden bir kadınla röportaj yapan +90’ın videosunda şu ifadeler yer aldı: “Adım Yasemin. Sanatçılıkta pek başarılı olamadım. Fuhuşta daha başarılıyım. Hızlı para kazanıyorum. Haftada 50 saat çalışan bu kadar kazanamıyor.”

Gazeteci Özlem Gürses, kadın cinayetlerine de tepki çekerek, +90’ın paylaşımını eleştirdi: “Bu haberin mesajı ne şimdi? Kadınların katledildiği bir ülkede bunu yapmak tam bir şuursuzluk..' ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİNİN ODAĞI

Sosyal medya kullanıcıları, +90’a ve Alman devlet kanalı Deutsche Welle’ye tepki gösterdi.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Türk kadınlarına fahişelik yapın diyorsunuz. Bu yaptığınız Türk Ceza Kanunu uyarınca suç. Fuhşa özendirmedir bu” dedi.