Donald Trump bugün Mar-a-Lago’da ‘büyük bir duyuru’ yapacak. Trump’ın 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını duyurması beklenirken duyurudan bir gün önce Umman’da bir Suudi müteahhitlik şirketi ile yapılan büyük bir anlaşmanın ayrıntıları gün yüzüne çıktı.

Trump ailesi, Umman’da 1,6 milyar dolarlık devasa bir otel ve golf projesinin arkasındaki Suudi’lerle bir lisans anlaşması imzaladı.

Seçim öncesi Trump organizasyonu için büyük bir gelir kaynağı olan bu anlaşma, Umman Körfezi’nin yanındaki bir yamaçta inşa edilen tesisi ve villalarda Trump adının kullanılacağı anlamına geldiği belirtildi.

3 BİN 500 YERLEŞİM BİRİMİ

Trump ailesi, Umman’da 3 bin 500 konut içeren 1.6 milyar dolarlık devasa bir otel ve golf projesinin arkasındaki Suudi müteahhit ile bir lisans anlaşması imzaladı.

Trump Organization şirketi, Suudi emlak geliştirme şirketi Dar Al Arkan ile yapılan anlaşmayı doğruladı ancak bu anlaşmanın bedeline ilişkin bilgi verilmedi.

Projenin sitesinde, Umman’ın başkenti Maskat kıyılarının 90 metre yukarısındaki tepelerde yer alan projede orta büyüklükteki villalar, konutlar ve az katlı apartmanlardan oluşan 3 bin 500 yerleşim birimi yer alıyor...

Şirket New York Times’a yaptığı açıklamada, “Üstün kalite ve mükemmellik vizyonumuzu paylaşan Dar Al Arkan ile çalışmak bir onurdur. Bu, lüks yaşamı ve birinci sınıf konukseverliği en üst düzeyde birleştiren gerçekten muhteşem bir proje olacak” ifadelerini kullandı.

Trump ailesi, Muskat kıyılarının 100 metre yukarısındaki tepelerde yer alan proje için Suudi Arabistan’ın en büyük emlak müteahhitlerinden biri olan Dar Al Arkan ile güçlerini birleştiriyor.

UMMAN’DA ÇOK LÜKS YATIRIMLAR

Web sitesinde ayrıca, “İki büyüleyici otelin, kafe ve restoranlarla dolu bir plazanın, güvenlikli bir gezinti yerinin, lüks alışveriş ve sağlıklı yaşam merkezlerinin ve muhteşem dış mekan manzarasının sizi beklediği bir yer” tanıtımı yer aldığı belirtildi.

Türkiye ile BAE arasında dev anlaşma! 50.7 milyar dolar... Türkiye ile BAE arasında dev anlaşma! 50.7 milyar dolar...

Trump ailesi, Donald Trump başkanken uluslararası anlaşmalardan kaçınarak çıkar çatışması iddialarından uzak durmuştu. Çeşitli soruşturmalar da yeni anlaşmaları yavaşlatmıştı. New York mahkemeleri de dün şirketin bazı yönlerini denetlemesi için bir gözlemci atamıştı.

Trump Organization şirketinin yeni yatırımlarının eski başkanla ilgili tartışmaları alevlendirmesi bekleniyor.

ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK MI?

Öte yandan bugün eski ABD başkanı Donald Trump’ın bugün 2024 Başkanlık Seçimleri için adaylığını açıklamayı planladığı iddia ediliyor. Trump’ın konuşmasını Türkiye saati ile sabah ‘te Florida’daki özel kulübü Mar-a-Lago’nun Balo Salonu’nda yapması bekleniyor.

Kaynaklara göre Trump’ın konuşmasında seçim kampanyasının merkezinde yer alacak bazı politikalarını da açıklaması beklendiği ifade edildi.