SABIKA FOTOĞRAFI YAYINLANDI

Trump, akşam saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında Georgia’daki Fulton İlçe Hapishanesine gelerek gözaltı işlemlerini tamamladı. Hakkındaki suçlamalar nedeniyle nisan ayından bu yana 4. kez gözaltına alınan Trump’ın parmak izi alındı. ABD basınında yer alan haberlerde, Trump’ın sabıka fotoğrafının çekildiği ifade edildi. Bu uygulama ülke tarihinde bir ABD başkanı için ilk olma özelliğini taşıyor.

trumpsabıka

18 KİŞİYE DAHA SUÇLAMA

Trump’ın yanı sıra aralarında eski avukatları Rudy Giuliani ile eski Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Mark Meadows’un da bulunduğu 18 kişiye daha suçlama yöneltilmişti.

Nepal'de düşen uçakla ilgili kritik gelişme: Karakutusu bulundu Nepal'de düşen uçakla ilgili kritik gelişme: Karakutusu bulundu

Fulton Bölge Hapishanesi, tahliye işlemi sonrası hapishane binasından çıkıp kendi özel uçağına bindikten sonra eski ABD Başkanı’nın tutuklama dosyasına konan sabıka fotoğrafını basınla paylaştı. Fotoğrafta tebessüm etmeyen Trump’ın, ciddi bir ifade ve çatık kaşlarla doğrudan objektife baktığı görülüyor.

20 DAKİKADA SERBEST KALDI!

Bu dava kapsamında 200 bin dolar olarak belirlenen kefalet bedelini ödeyen Trump, yaklaşık 20 dakika içinde hapishaneden ayrıldı. Trump’a aralarında “bir kamu görevlisinin yeminini bozmaya teşvik”, “yalan beyanda bulunmak için komplo kurma” ve “eyaletin yolsuzluk ve şantajla mücadele ile ilgili kanunu ihlal etme” başlıklarının da bulunduğu 13 suç isnat edilmişti.