Şalom’un İsrail gazetesi Yediot Aharonot İsrail Ulaştırma Bakanlığının polis ve öğrencileri yeni tabelaların tasarımına yardımcı olacak olan Bezalel Sanat ve Tasarım Akademisi'nden yetkililerle birkaç toplantı düzenlediğini öğrendi.

Bakanlık, 1960'lardan beri İngiliz Mandası'ndan devraldığı yol tabelalarının kontrolünü elinde tutuyor. O zamandan beri, hepimizin bildiği yol tabelalarında pek bir şey değişmedi, ancak yaklaşan bir değişiklik muhtemelen yakın tarihteki en önemli değişiklik olacak.

Projeye liderlik eden bir bakanlık yetkilisi, levhalardaki cinsiyet çeşitliliğinin, kamusal alanlarda cinsiyet eşitliğini teşvik etmeye yönelik daha geniş bir planın parçası olduğunu belirtti.

Yetkili, “İşaretler bir dildir ve herkesi dahil etmek bizim için önemli. Bugün kadınlar kamusal alanın dışında tutuluyor. Kadın ve hatta trans bireylerin görüntüleriyle işaretleri çeşitlendirmek için adımlar atıyoruz.”

Aşırı sıcak bunalttı: Meteoroloji uyardı... Bu saatlerde dışarı adım atmayın! Aşırı sıcak bunalttı: Meteoroloji uyardı... Bu saatlerde dışarı adım atmayın!

Bakanlık konuyla ilgili ilk kez konuşuyor olsa da, Tel-Aviv Belediyesi 2020 yılında, Dünya Kadınlar Günü kampanyası kapsamında yollardaki 30 trafik levhasını geçici olarak kadın ve trans cinsiyetlerde değiştirmişti.