Daha önce terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG ile alakalı “Süryani azınlıklara etnik temizlik ve asimilasyon yapılıyor” açıklamaları ile gündeme gelen Süryani TV, bu defa YPG’nin Süryani çocukları zorla silah altına aldığını açıkladı.

ZORLA SİLAH ALTINA ALIP, KÜRTÇE İSİM VERİYORLAR

Odatv'nin haberine göre, terör örgütü YPG’nin zorla silah altına aldığı 16 yaşındaki Süryani çocuk, örgütün girdiği silahlı çatışmalar sırasında hayatını kaybetti.

Terör örgütü, 16 yaşındaki Süryani çocuğun cenazesini, ailesine aylarca teslim etmedi. Ailenin uzun ısrarları sonucunda cenaze, bir sözde “şehitlik belgesi” ile birlikte teslim edildi. Belge Kürtçe hazırlandı. Dikkat çeken detay ise, belgede çocuğun adının Süryanice adının yer almamasıydı. Terör örgütü, Süryani TV’nin haberine göre “asimilasyon politikası” çerçevesinde, zorla silah altına aldığı çocuğa Kürtçe isim verdi, kimliğini değiştirdi.

SURİYE’DEKİ SÜRYANİLER...

Suriye’de 500 binden fazla Süryani yaşıyor.

Süryanilerin çoğunluğu, terör örgütü PKK/YPG’nin işgal ettiği Kuzeydoğu Suriye’de bulunuyor.

Donald Trump resmen tutuklandı! Donald Trump resmen tutuklandı!

İsveç merkezli Süryani TV, YPG’nin Süryani köylerini boşaltarak etnik temizlik yaptığını, Süryanilere asimilasyon uyguladığını ve Süryani çocukları zorla silahaltına alarak ölüme gönderildiğine dair haberler yayınlıyor.