Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Süleyman Soylu  yeni bir parti kurmaya hazırlanıyor" iddiasının ardından Youtube kanalından açıklama yapan Özışık

2023'TE SOYLU BIRAKIYOR

Türkiye ile BAE arasında dev anlaşma! 50.7 milyar dolar... Türkiye ile BAE arasında dev anlaşma! 50.7 milyar dolar...

"2023 yılında Süleyman Soylu siyaseti bırakma kararı almış. 2023 yılında AK Parti kazanırsa, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa Süleyman Soylu siyaseti bırakacak.  Bu bir duyum değil, bu çok sağlam bir bilgi" dedi.

'SÜLEYMAN SOYLU'YA DÜŞMANLIK YAPAN BU ADAM...'

İçişleri Bakanı'nı AK Parti içinde de  istemeyenlerin olduğunu belirten Özışık, son yerel seçimde Esenyurt'tan AK Parti adayı olan ve şu anda AK Parti'de Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Azmi Ekinci için şunları söyledi: "Süleyman Soylu'ya düşmanlık yapan bu adam Esenyurt'ta AK Parti adayı oldu ve seçimi kaybetti. Kendi partisinin bakanına kin duyan, nefret kusan bir adamı Esenyurt'a gönderdiler ve seçimi kaybetti. Haliyle Binali Yıldırım da seçimi kaybetti."

'ONA YAPILAN İTİBAR SUİKASTININ ANA SEBEBİ BEN OLDUM'

Sedat Peker, Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık'ın kendisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığını iddia etmişti. Peker daha sonra Hadi Özışık'la olan görüntülü görüşmesinin kaydını yayınlamıştı. Peker’in telefon görüşmelerini ifşa ettiği Özışık, gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada, "Üzerime hiç vazife olmayacak bir konuda işgüzarlık yaptım. Bu işgüzarlığım sebebiyle 30 yıllık dostum Süleyman Soylu'yu hiç haberi olmayan bir konuda zor durumda bıraktım. Ona yapılan itibar suikastının ana sebebi ben oldum" demişti.