OĞAN KARARINI VERDİ

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda ATA İttifakı’nın adayı olan Sinan Oğan, ikinci turda hangi adayı desteklediğini açıkladı.

ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEĞİZ

Bir teklif almadık, kırmızı çizgilerimizi ifade ettik. Görüşmeler karşılıklı nezaketle gerçekleşti. Bu görüşmeler sonunda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi ifade ediyorum.

Oğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Hepimizin bildiği üzere 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi beklediğimiz üzere ikinci tura kaldı. ATA İttifakı bileşenleri sayın genel başkanlarına, parti teşkilatlarına teşekkür ederim.

Yaklaşık 10 senedir bizimle birlikte yol yürüyen yol arkadaşlarıma, Türkiye’nin her bir yerindeki Sinan Oğan gönüllülerine teşekkürü bir borç biliyorum. Geleceğin Türkiye’sinde bizim olmamızı isteyerek oy veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Açtığımız seçim hesabına destek olan ve bizi destekleyen herkese teşekkür ederim.

Biz yaklaşık 3 yıl önce milliyetçileri aday bırakmamak için yola çıktı. Sinan Oğan Gönüllüleri üzerinden örgütlenmeye çalıştı. Eğer bizim çizgimizde bir aday çıkarsa çekileceğimizi söyledik ama öyle bir aday çıkmadı.

Türk milliyetçilerinin ve Atatürkçülerin adayı olarak yola çıktık. Hem bizim 3 yıldır sürdürdüğümüz çalışmalar hem de ATA İttifakı ile yaptığımız çalışmalar bu oyu getirdi. Bir dip dalganın geleceğini ve seçimin sürprizini bizim yapacağımızı ifade etmiştik. Ancak sayın Muharrem İnce’ye yönelik yapılan iftiralar sonucu çekilmesi ve bize son 3 günde yapılan iftiralar bazı seçmenlerin ürkmesine neden oldu.

Her türlü metotla adayların seçimden çekilmesine neden olmak demokrasiye uymuyor. Şimdi tam da dediğimiz noktadayız. Biz çekilseydik seçimin ilk turda biteceğini sanırım herkes görmüştür.

Ne hükümet ne de belediye katkımız yoktu. Bu süreçte sosyal medya kullanıcılarının yeri ayrıdır. Biz ilk günden bu yana bir plana uyduk ve hedefe ulaştık. Bu seçimlerin toplumun önüne koyduğumuz amaç ve değerleri düşündüğümüzde

Milliyetçiliği ve Atatürkçülüğü temel gündem yaptık.

Türkiye’deki güçlü bir seçmen kitlesinin görülmesini sağladık.

Seçimin ikinci tura gelmesini ve adayların bizim söylemlerimize gelmesini sağladık.

Sığınmacılar konusunda bir geri dönüş aldık.

Terör örgütleriyle mücadele konusundaki ilkeli tavrımızın ana akım medyada yer almasını sağladık.

İLK TURDA YÜZDE 5,23 OY ALMIŞTI

İlk turda yüzde 5,23 oranında oy alan Oğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile fikir ayrılıkları yaşıyordu.

'KARARIN AYNI OLMASI GEREKMİYOR'

Oğan, yaptığı son açıklamada Özdağ ile kararlarının aynı olmasının gerekmediğini belirtmişti.

Tırnaklarımla kazıdım demişti: Dilan Polat sermayesini bile hatırlamadı Tırnaklarımla kazıdım demişti: Dilan Polat sermayesini bile hatırlamadı