Suriye’nin başkentinde “Şam’ı seviyorum” sloganıyla düzenlenen renk festivaline katılan gençler 6 saat boyunca eğlendi.

6 SAAT BOYUNCA EĞLENDİLER

Evlenmenin maliyeti dudak uçuklatıyor Evlenmenin maliyeti dudak uçuklatıyor

Bir tür koşu yarışması olan Color-Run'ın en dikkat çekici özelliği  koşucuların koşu parkuru boyunca kurulan boya istasyonlarında yoğun, renkli mısır nişastası yağmuruna maruz kalmaları.

Festivale katılanlar maraton koşusu düzenledi,  6 saat boyunca dans etti, şarkılar söyledi ve birbirlerine attıkları renklendirilmiş nişastayla eğlendiler.

Odatv'nin haberine göre, Festivale katılan bir kişi “Bugün korona nedeniyle 2 yıldır yapılmayan renk maratonunda eğlenmeye geldik. Ağır bir ekonomik krize rağmen kısa da olsa eğlenmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KARNAVAL HAVASINDA GEÇTİ

Ağırlıkta gençlerden oluşan 3 binden daha fazla insanın katıldığı festival bir karnaval havasında geçti.

2008'DEN BERİ DÜZENLENİYOR

2008’den beri düzenlenen Color-Run Fest (renk festivali) savaş ve Batının ekonomik yaptırımlarına rağmen festival devam etti..

Color-Run Fest (renk festivali) Organizasyon Komitesi Üyesi Ahmed Aladdin “Festival ilk 2008’de düzenlendi ve aralıksız devam etti. 2020 yılında coronavirüs salgını nedeniyle 2 yıl festival düzenleyememiştik. Bu güzel, enerjik genç kız ve erkekleri renklere boyamak için yine bir aradayız. Ekonomik kriz ve yaptırımlar hayatı olumsuz etkiliyor, ancak Allah’ın izniyle yeninden başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Renk festivalin ilk  kez Hindistan’da 18’inci yüzyılda düzenlendi ve dünyaya yayıldı. Festival dini bir ayin olarak başladı. Renklendirilmiş toz nişastanın atıldığı ayinde kötülüklerin ve karanlığın kovulması, 4 mevsimi temsil ediyor.