DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a 'Anayasa' ile ilgili tepki gösterenlerden biri de Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek oldu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Anayasa'nın 66. Maddesi'ndeki Türklük tanımının değiştirilmesi gerektiğini ifade etmişti... 

DEVA Partisi Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanı Sanem Oktar da "Anayasa'dan Türklüğü çıkarıyor musunuz?" sorusuna "doğru" diye cevap vermişti.

'TÜRK MİLLETİNİ SİLMEYE GÜCÜNÜZ YOK!'

DEVA Partisi ve Ali Babacan'ın Türklük karşıtı bu söylemlerine geniş çevrelerden tepkiler gelmişti. O tepkilerden biri de Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek'ten geldi. Perinçek, Ergenekon kumpas davalarındaki savunmasını hatırlatarak, "Türk Milletini Anayasa'dan silmeye gücünüz yok!" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Milletimiz tercihini ikinci tura kalmasından yana yaptıysa başımız üstünde yeri var Erdoğan: Milletimiz tercihini ikinci tura kalmasından yana yaptıysa başımız üstünde yeri var

Doğu Perinçek'in ifadeleri şöyle:

- Altılı Masa'dan Ali Babacan, Türk Milletini Anayasadan çıkaracakmış. Silivri'de Ergenekon Mahkemelerinde 10 yıl önce söylemiştik: Türk Milletini Anayasa'dan silmeye gücünüz yok!