Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün tv100'de Gürkan Hacır'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Taksim Meydanı' programında Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı seçimi gecesinde alkol içtiği için yayınlara çıkmadığı ile ilgili iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

Özcan, Hacır'ın "Bize o geceye ilişkin birkaç şey söyleyebilir misiniz? O gece neredeydi Muharrem İnce, neredeydi, niye çıkmadı? Bu iddialar doğru mu yoksa Muharrem İnce'nin söylediğine mi katılıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna karşılık şunları ifade etti:

'BENİ KANALINA ÇIKAR MERDAN'

"Bolu'da seçimler 19:00'da belli oldu, hemen yola çıktım. 20:45 sularında Ankara'da, ismini vermeyeyim bir otelde olduğunu öğrendim. Çıktım, özel bir katta ailesiyle, danışmanlarıyla birlikte yaklaşık 50 kişi vardı, saydığınız isimler de vardı. Orada Sayın (Yaşar) Tüzün ile sayın (Engin) Altay arasında bir tartışma vardı. Sayın Tüzün açıklama yapması gerektiğini, Sayın Altay ise açıklama yapmaması gerektiğini söylüyordu. Engin Bey Genel Merkez'in açıklamasını bekle diyordu. Hatta şöyle bir şey söyledi, 'erken açıklama yapma. Bugünü düşünüyorsan açıklama yap, ama yarını düşünüyorsan bekle' dedi. Yaşar Bey ise halkın bilgilendirilmesinden yanaydı. Sonra Yaşar Bey ile Muharrem Bey'in yanına gittik özel olarak, o da dedi ki 'Tanju nasıl açıklama yapayım, elimde sağlıklı bilgi belge veri yok ki. Bu şartlarda nasıl açıklama yapayım, beklemek zorundayım' dedi. Bu arada özellikle söyleyeyim sürekli çay içiyor. Sürekli sürekli çay içiyordu."

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın ‘seçim gecesi’ iddialarına ilişkin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da seçim gecesi yanında olduğunu belirterek, “Beni bu arkadaşlarla beraber kanalına çıkar” ifadelerini kullanmıştı. 24 Haziran 2018 seçimlerinde seçim gecesi yalnız olmadığını söyleyen İnce, şunları söylemişti:

İmamoğlu 'değişim' manifestosunu duyurdu! Site yayına girdi İmamoğlu 'değişim' manifestosunu duyurdu! Site yayına girdi

“Şu anda CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün yanımdaydı. O gece yanımda olup rahmetli olanlar var, başka arkadaşlar var, 50-60 kişi hep birlikteyiz. Ben anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla beraber beni kanalına çıkar Merdan."