Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı aday Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Memleket Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

İnce, Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinin önünde karşıladı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMALAR

Görüşme sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

*Sayın genel başkana yürekten teşekkür ederim. Doğal olarak başta deprem bölgesi olmak üzere Türkiye’de birçok sorun ile ilgili görüştük. Ve bu konuda biz bir kanun teklifi hazırlıyoruz deprem bölgesiyle ilgili olarak.

*Deprem bölgesindeki sorunları gidermek ve bölgeden ayrılanların tekrar bölgeye dönmesini sağlayacak bir kanun teklifini meclise sunacağız.

*Halil İbrahim Sofrasını büyütmeye çalışıyoruz, birlikte olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar, bireysel sorunların çok ötesinde Türkiye’nin sorunları.

*Ben ne kadar duyarlıysam Sayın İnce’de o kadar duyarlı. Bizi kabul ettiği için tekrar genel başkana ve arkadaşlarına teşekkür ederim.

İNCE: 'BİZİM İLKELERİMİZ BUNLAR'

Muharrem İnce de görüşme sonrası şu ifadeleri kullandı;

*Değerli arkadaşlar, bizler Memleket Partisi olarak şunu düşünüyoruz; ittifaklar olarak ilke etrafında olmalıdır.

TERÖRE KARŞI MESAFELİYİZ

*Biz bir Atatürk’ü tartıştırmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz. Biz kadın hakları konusunda kararlıyız. Biz Türkiye’de yine mültecilerin gönderilmesi üzerine çok kararlıyız.

KONDA 14 Mayıs seçimleri için son araştırmasını paylaştı! KONDA 14 Mayıs seçimleri için son araştırmasını paylaştı!

*Bizim ilkelerimiz bunlar, duruşumuz bunlar. İlkeler etrafında memleketi ayağa kaldırabiliriz...

*Yine inandığımız bir şey var Erdoğan gitmelidir. Ortak aklı temsil etmemektedir, kibirlidir. Akla inanmamaktadır, hukuka inanmamaktadır. Bu konuda her tür görüşümüzü açık ve net biçimde ifade ediyoruz. Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

ADAYLIKTAN ÇEKİLECEK Mİ? AÇIKLADI

‘Adaylıktan çekilecek misiniz?’ sorusuna İnce, “Hayır öyle bir şey demedim. Biz Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.