Geçen haftaki zam yağmurunun ardından motorine önceki gece indirim geldiği aktarılmıştı.

Bir hafta içinde gelen 4 zammın ardından önceki gece 2 lira 14 kuruşluk indirim gelen motorinde bu gece zam beklendiği ifade ediliyor.

Erdoğan, EYT'nin detaylarını açıkladı... İşte EYT'de merak edilen maddeler Erdoğan, EYT'nin detaylarını açıkladı... İşte EYT'de merak edilen maddeler

AVRUPA'DA YAŞANAN DOĞALGAZ KRİZİ NEDENİYLE...

Akaryakıt sektörü kaynaklarına göre, bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 99 kuruş zam gelecek.

Bu gece benzinde ise fiyat değişimi olmayacak.

Brent petrolün varil fiyatı bugün itibarıyla 94,66 dolar seviyesinde bulunuyor. Avrupa’da doğalgaz krizi nedeniyle dizele olan talebin artması, dizel fiyatlarının benzinin belirgin olarak üzerinde olmasına neden oluyor.

YENİ FİYATLAR NE OLACAK?...

Zammın ardından motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 27,35 TL’ye, Ankara’da 27,46 TL’ye, İzmir’de 27,49 TL’ye yükseleceği öğrenildi.

Benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,60 TL, Ankara’da 20,74 TL, İzmir’de 20,73 TL seviyesinde bulunuyor.

Fiyatlar, rafineri uzaklıkları ve kâr marjlarına göre iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösterdiği belirtiliyor.