Miss Uganda Güzellik Yarışması’yla ilgili Esenyurt Belediyesi duyuru paylaşıp sildi, yarışma kaymakamlık engeline takıldı..

CHP'li Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği “Miss Uganda Esenyurt” etkinliği Esenyurt Kaymakamlığı tarafından iptal edildiği belirtildi. Esenyurt Kaymakamı'nın İl Dernekler Birliği Başkanı'na sözlü olarak etkinliğin Türk örf adet ve geleneklerine uygun olmadığını söylediği ve bu nedenle Mis Uganda Esenyurt etkinliğinin iptal edildiği açıklandı.

TELE1’den Barış Önal’ın haberine göre;  iptal edilen etkinlikle ilgili belediyeye yazılı bir metin gelmedi. Etkinliğe katılan Ugandalıların gözaltına alındığı bilgisinin ise doğru olmadığı aktarıldı..

TEKBİR GETİRİLEREK ETKİNLİK ALANINA GİRİLMİŞTİ

Depremde sınıfta kaldılar...Netflix ve Starbucks'a tepki çığ gibi: 'Zor günde yanımızda olmayanı istemiyoruz' Depremde sınıfta kaldılar...Netflix ve Starbucks'a tepki çığ gibi: 'Zor günde yanımızda olmayanı istemiyoruz'

Esenyurt’ta daha önce de Kardeş Kültürler Festivali’nde MHP Milletvekili Arzu Erdem konuşma yapmak istemiş ancak izin verilmemişti. Erdem’in sahneden inmesinin ardından kalabalık bir grup tekbir getirerek etkinlik alanına zorla girmişti.