Bulgaristan’da cezaevinde tutulan Levent Göktaş hakim karşısına çıkacak.
Duruşmada Levent Göktaş, daha önce Türkiye’de 5,5 yıl hapis yattıktan sonra beraat ettiğini anlatacak.

FETÖ KUMPASINI SÖYLEYECEK

Mahkemedeki savunmasında Türkiye’de FETÖ tarafından kendisine kumpas kurulduğunu iadesi istenen suçlamayı da bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini söyleyeceği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu değişim isteyenlere yanıt verdi: Değişim zaten başladı... Kılıçdaroğlu değişim isteyenlere yanıt verdi: Değişim zaten başladı...

'KUMPASA UĞRADIM, 5,5 YIL HAPİS YATTIM' SAVUNMASI YAPACAĞI BELİRTİLİYOR

Odatv'den Can Özçelik'in haberine göre, Levent Göktaş, mahkeme heyetine ayrıca Necip Hablemitoğlu, cinayetinin FETÖ tarafından işlendiğine ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı dosya sunacak. 
Levent Göktaş, FETÖ kumpası olan Ergenekon davasında yargılanarak hapis yattığına dair belgeleri de verecek.

Levent Göktaş’ın Bulgaristan’daki avukatı İvan İvanov’un mahkemeye vereceği savunmada şu bilgiler yer alacak:

“Tüm metinlerde cinayetin, FETÖ tarafından işlendiği ileri sürülmektedir. Oysaki, Levent Göktaş, FETÖ tarafından mağdur edilmiş bir kişidir. FETÖ mensubu polis, savcı ve Hakimler tarafından yaklaşık 5,5 yıl hapis tutulmuştur. Bu durumda Necip Hablemitoğlu cinayetini Levent Göktaş’ın azmettirmesi mümkün değildir, siyasi nedenlerle bu davaya dahil edilmiştir.”

25 KASIM'A ERTELENDİ

Öte yandan duruşma 25 Kasım'a ertelendi. Duruşmada söz alan Avukatlar, Göktaş'ın Türkiye'de daha önce başka bir siyasi davada (Ergenekon) tutuklanıp, yargılandıktan sonra beraat edip - etmediğinin Türkiye'den sorulmasını talep ettiği belirtildi.

Ergenekon Davası'nda Mustafa Levent Göktaş'ı yargılayan eski Hakimlerin, Göktaş'a karşı işledikleri görev suçlarından yargılanıp-yargılanmadıkları; Türkiye'nin AİHM Kararlarını (Osman Kavala) uygulayıp-uygulamadığı; Nuri Gökhan Bozkır'ın Ukrayna'da iade davası devam ederken bir operasyonla mı Türkiye'ye getirildiği; soruşturma dosyası bilgilerinin iktidara yakın gazetelerde yayınlanmasının ve Göktaş'ın Türkiye'deki avukatının gazetelerde hedef gösterilmesinin, yargılamanın siyasi niteliğini gösterip-göstermeyeceği gibi hususlar gündeme geldi.

NE OLMUŞTU?

Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Levent Göktaş, yakalanamamıştı.

Uzun süre Türkiye’de olan ve ardından yurtdışına çıkan Levent Göktaş’ın Bulgaristan’a giriş yaparken yakalanmıştı.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILMIŞTI

Levent Göktaş hakkına Türkiye’nin talebi üzerine Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı....