ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre adayların, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılan branş bazındaki sıralamalarını, ÖSYM’nin internet adresinden öğrenebileceği ifade edildi.

KPSS BRANŞ SIRALAMALARI

Kahramanmaraş'ta 7.7 büyüklüğünde deprem! Enkaz altında kalanlar var: Yardım çağrıları yapılıyor Kahramanmaraş'ta 7.7 büyüklüğünde deprem! Enkaz altında kalanlar var: Yardım çağrıları yapılıyor

KPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMA DUYURULDU!

Konu hakkında ÖSYM tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.”