TEKRAR İPTAL Mİ GELECEK?

18 Eylül 2022 Pazar günü tekrarlanan KPSS Lisans sınavı sonrasında, sınavdan çıkan adaylar sosyal medyada, soruların yine bazı yayınevlerinin sorularıyla aynı olduğunu iddia etmişti. 31 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenen KPSS, sınavda sorulan soruların bir yayınevinin deneme sınavları, sosyal medya kanalları ve kitaplarında bulunan bazı sorular ile aynı olması gerekçesiyle iptal edilmişti.

YİNE AYNI İDDİA SOSYAL MEDYADA

İşte Arjantin'in yeni devlet başkanı: Organ ticaretinin serbest bırakılması, silahlara erişim, vergi... İşte Arjantin'in yeni devlet başkanı: Organ ticaretinin serbest bırakılması, silahlara erişim, vergi...

Sınav 18 Eylül 2022 tarihinde adaylar için tekrarlandı. Ancak sınavdan çıkan adaylar, tekrar edilen sınavda da bazı yayınevlerinin soruları ile benzer sorular bulunduğu iddiasını ortaya attı.

İPTAL EDİLMEYECEĞİ YÖNÜNDE HAVA HAKİM

Sınava giren adayların sosyal medya üzerinden paylaştıkları iddialara ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ulaşılan ve Sınavın iptal edileceğini dair bir bilgi paylaşmayan yetkililerin henüz bu yönde bir beyanı olmaması ve açıklamanın hala gelmemesi sınavın iptal edilmeyeceği yönünde kanaatleri güçlendiriyor.