Şirketi satın almak için Dardanel Gıda ve Yayla Agro teklifte bulunduklarını duyurmuştu.

Konu ile ilgili Koç Holding’den önemli bir açıklama yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şöyle denildi: “Bağlı ortaklıklarımızdan Tat Gıda Sanayi AŞ paylarının satışı süreciyle ilgili olarak; 28.07.2023 tarihli özel durum açıklamamızda çeşitli uluslararası ve yerel potansiyel alıcılardan alınan bağlayıcı olmayan tekliflerin değerlendirilerek, gizlilik hükümlerine uymak kaydıyla uygun görülen adaylarla detay inceleme ve bağlayıcı teklif verme aşamalarının yer aldığı ikinci faza geçildiği kamuya duyurulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Erdoğan'dan flaş asgari ücret açıklaması! Erdoğan'dan flaş asgari ücret açıklaması!

KOÇ: ÖNEMLİ HUSUSLAR KAMUOYUNA AÇIKLANACAK

Koç Holding açıklamasının devamında “Gelinen aşamada bağlayıcı teklifler alınmış olup, gelen tekliflerin koşullarının uygun görülmesi halinde bağlayıcı pay alım ve satış sözleşmesinin imzalanması sürecine geçilebilecektir. Konuya ilişkin kesinleşen önemli hususlar kamuya açıklanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

ADI 500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ LİSTESİNDE

Konserve alanında Türkiye’nin en güçlü markalarından biri konumunda bulunan Tat Gıda Borsa İstanbul’da da işlem görüyor. Şirket, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alıyor. Şirketin kayıtlı sermayesi ise 136 milyon TL.