Levent Gültekin, Ruşen Çakır’ın Medyascope kanalına konuk oldu.

Çakır’ın sorularını yanıtlayan Gültekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Cumhurbaşkanı adaylığı’ ile ilgili çok ilginç iddialarda bulundu.

Veryansın'ın haberine göre, Gültekin, Ankara’da eski bir bürokratla yaptığını iddia ettiği görüşmeyi şu cümlelerle anlattı:

“Ankara’ya gittim. Devlette çok üst düzey bürokratlık yapmış biriyle kitabı konuşuyorum. Ona dedim ki ‘böyle böyle bir tablo çıktı’. Uzun uzun sohbet ettik sonra dedim ki ‘sizden sonra buradan Kemal Bey’e gideceğim. Kemal Bey’le biraz ne oluyor ne bitiyor diye’…

'ERDOĞAN'IN KONTROLÜNDE...'

O zaman Kemal Bey’e dedi, ‘benden bir mesaj iletir misin?’. ‘Çok severim’ dedi. ‘Kemal Bey’e şu anda devletten çok fazla isim geliyor gidiyor, lütfen aday ol bu sefer sen kazanacaksın diye. Kemal Bey’e çok selam söyle, o gelenlerin tamamının Erdoğan’ın kontrolünde olduğunu bilsin’.  Bunu Kemal Bey’e de aktardım. Hem devletten, hem de devletle irtibatlı CHP içindeki bazı isimler, yoğun bir şekilde Kemal Bey’in adaylığını…”

Ruşen Çakır’ın “Yani diyorsun ki Erdoğan’ın tercihi Kemal Kılıçdaroğlu” sözlerine “hiç tereddütsüz” cevabını verdi.

'BU İSİMLERİ TEK TEK YAZACAĞIM'

“Kemal Bey adaylığını ilan ettikten sonra bu isimleri tek tek yazacağım. Şunlarla görüşerek Kemal Bey’in adaylığını pişirdiler, seçim kaybedilirse bilin bunu kimlerin organize ettiğini diye yazacağım.”

CHP'de Özgür Özel'den adaylık sinyali! CHP'de Özgür Özel'den adaylık sinyali!

EREN ERDEM'DEN ÇOK SERT TEPKİ

Bu sözleri sosyal medya hesabından paylaşan ve daha önce CHP’nin adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını iddia eden Eren Erdem, “Kimin hükümet propogandalarına meze olduğunu çok iyi biliyoruz Levent bey! Eğer, 24 saat içinde; CHP’de kim hükümet adına propoganda yapıyormuş açıklamayan namerttir, alçaktır! Bırakın artık bu işleri, işiniz gücünüz komplo üreterek Türkiye’nin önünü tıkamak.Kılıçdaroğlu umuttur!” ifadelerini kullandı.

Levent Gültekin son kitabında Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi anketlerde Abdullah Gül’ün çıktığı ancak buna rağmen aday gösterilmediğini öne sürmüş ancak Gültekin’in iddiaları kısa sürede yalanlanmıştı.