DÜŞMEZ, DÜŞERSE DE SORUN OLMAZ DEMEYİN

Kedim düşmez, şu ana dek hiç düşmedi demeyin, yıllarca düşmeyen kedi bir gün düşebiliyor. 

Genç yaşlarda çok hareketli ve oyuncu oldukları için hoplayıp zıplarken bir sineğin peşinden düşebiliyorlar, yaşları ilerledikçe de görme-esneklik gibi vücut fonksiyonları zayıfladığı için düşebiliyorlar. Kısacası düşmemelerinin hiçbir zaman bir garantisi yok. Düştüklerinde ölebilirler, felç kalabilir ve tuvaletlerini bile kendileri yapamayacak hale gelerek ömür boyu sizin bakımınıza muhtaç hale gelebilirler, kaybolabilirler, araba çarpabilir,

İnsan ya da köpek saldırısına uğrayabilirler.

SİNEKLİK TAKTIRARAK GÜVENLİK SAĞLANABİLİR

Pencere-balkon ve teraslarınıza, kısacası kediniz için düşme tehlikesi bulunan her alana sineklik ve kedi ağı-filesi taktırarak güvenliklerini sağlayabilirsiniz. bunun için profesyonellerden yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de malzemeleri satın alıp basit bir şekilde balkonunuza-pencerenize monte ederek çok düşük bir fiyata kedinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. 

PEKİ AMA NASIL?

Apple'ın yeni adaptörü fiyatıyla alay konusu oldu Apple'ın yeni adaptörü fiyatıyla alay konusu oldu

Öncelikle halihazırda sinekliğiniz varsa ve kedinizin parçalayamayacağı kadar güçlü bir malzemeden yapılmışsa (kediler böyle yüzeylere tırnaklarını geçirmeyi sevdikleri için genelde kolaylıkla parçalayabiliyorlar,

HASAR GÖRMEYE MÜSAİTSE...

Sinekliğiniz hasar görmeye müsaitse çelik tel gibi daha dayanıklı bir malzemeyle değiştirmenizi öneririz) kedinizin sinekliği açamayacağından (bunu da başarıyorlar) emin olabilmek için sinekliği sadece sizin açabileceğiniz şekilde sabitlemeniz gerekiyor. Bunun için sürgülü kilitlerden faydalanabilirsiniz. Balkon ve teras gibi daha geniş alanlar için de kedi filesi kullanabilirsiniz.

KEDİ FİLESİNİ KENDİNİZ DE GEREBİLİRSİNİZ

Kedi filesini kedinizin geçemeyeceği genişlikte (örneğin 3x3 cm ya da 4x4 cm) satın alarak balkonunuza kendiniz de gerebilirsiniz.