İzmir’in kurtuluş gününde Atatürk'ün ismini hutbesinde geçirmeyen Diyanet'e sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, İzmir’in kurtuluş gününde yayınladığı hutbede Mustafa Kemal Atatürk ve 9 Eylül'e yer vermedi. Konuyla ilgili sosyal medyadan tepki mesajları paylaşıldı.

HUTBENİN KONUSU İLİM OLDU

Cuma hutbesinin konusu “ilim” oldu. “Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın ilim, irfan, hikmet ve güzel ahlakı kuşanmış bireyler olarak yetişmeleri için gayret gösterelim” denilen hutbede, gelecek hafta üniversitelerin açılacağı da belirtildi.

KADİR MISIROĞLU HATIRLATILDI

Birçok sosyal medya kullanıcısı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Kurtuluş Savaşı’yla ilgili "Keşke Yunanlar galip gelseydi" yorumu yapan Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesini hatırlattı.

Erdoğan: Vatandaşlarımızı sandığa sahip çıkmaya davet ediyorum Erdoğan: Vatandaşlarımızı sandığa sahip çıkmaya davet ediyorum

CEMİL KILIÇ'TAN TEPKİ

İlahiyatçı Cemil Kılıç, "Bugün camilerde okunacak hutbe Diyanet'in sitesinde yayımlandı. Hutbede 9 Eylül İzmir Zaferi ve Atatürk yer almadı. Diyanet başkanının, keşke Yunan kazansaydı diyen Mısıroğlu'nu ziyareti hala belleklerde tazeliğini koruyor" diyerek konuya tepki gösterdi.