İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı’na saat 10.30 sıralarında silahlı saldırı düzenlendiği aktarıldı. Saldırganın silahından çıkan kurşun, parti binasının camına isabet etti.

KURŞUN KOLTUĞA İSABET ETMİŞ

166 puanla Boğaziçi'ne girmişti: YÖK Başkanı açıklama yaptı 166 puanla Boğaziçi'ne girmişti: YÖK Başkanı açıklama yaptı

SÖZCÜ Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin’e konuşan İYİ Parti İstanbul İl Sekreteri Alper Akdoğan, “Kurşun ana giriş kapısındaki kafeteryalar bölümünde koltuğa saplanmış” ifadelerini kullandı.

KAVUNCU: TEHDİTLERİN SONUCU

İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve eski İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, saldırıya ait görselleri sosyal medya hesabından paylaştı. Kavuncu paylaşımında “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığımız kurşunlandı. 2023 Türkiye’sinde; nefret dilinin, hakaretlerin, “beni kendinle uğraştırma” tehditlerinin sonucu budur. Bu ülkenin en büyük beka sorunu, bu nefret dilini yaygınlaştıran zihniyettir! Her şeye rağmen yılmayacağız.” diye konuştu.

İMAMOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Saldırıya tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, faillerin bir an evvel adalete teslim edilmesi beklentimizin de altını çiziyorum.” ifadelerini kullandı.

'İYİLİĞİN KARŞISINDA KURŞUNLARINIZIN ETKİSİ OLMAZ'

Silahlı saldırının ardından İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle konuştu: “İyiliğin karşısında kurşunlarınızın bile etkisi olmaz, olmayacaktır. Geçmiş olsun”