Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: İçeride aslan... Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: İçeride aslan...

Beyoğlu, İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım'da düzenlenen hain saldırıda biri çocuk 6 kişi can vermiş, 81 kişi yaralanmıştı. Bombayı İstiklal Caddesi’deki banka bırakan kadın terörist Ahlam Albashir, saldırıdan 11 saat sonra Küçükçekmece’de yakalanmıştı. Sorgusunda saldırının kilit isminin Bilal Hassan isimli YPG’li terörist olduğunu belirtmişti.

TERÖRİSTİN YURTDIŞINA KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Sözcü'den Habip Atam'ın haberine göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve İstihbarat birimleri Bilal Hassan’ın Ahlam Al Bashir’i Taksim’e bıraktıktan sonra, Edirne’ye doğru yola çıktığını belirledi. Araştırmalarda çok sayıda şüpheli yakalanırken, Bilal Hassan kod adlı teröristin yurt dışına kaçtığı öne sürüldü. Yapılan çalışmalarda o teröristin gerçek adının Bilal Elhac Maoas olduğu tespit edildi.

KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

Hain terör eyleminin kilit ismi olan ve bombayı Ahsam Albashir’e verdiği belirtilen Bilal Elhac Maoas’ın kardeşi İstanbul’da gözaltına alındı. Bilal Elhac Maoas’ın kardeşinin yakalandığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı.

bilalhassanypg

TERÖR ÖRGÜTÜ YPG İLE FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

Kardeşi gözaltına alınan Bilal Hassan kod adlı Bilal Elhac Maoas'ın fotoğrafı da ortaya çıktı. Emniyet kaynakları, terör örgütü YPG amblemi önünde kamuflajlı olarak görülen şüphelinin, fotoğrafı terör örgütü adına Suriye'de faaliyet gösterirken çektirdiğini değerlendiriyor.