Restoran değerlendirme sistemi Michelin Rehberi, İstanbul seçkilerini bu akşam düzenlenen bir törenle açıkladı. İstanbul’un ilk seçkisinde 53 restoran yer aldı. 4 restorana 1 yıldız verilirken, TURK Fatih Tutak'a 2 yıldız verildi. 

Sürdürülebilir ve çevreye duyarlı yöntemler kullanılan işletmelere verilen Yeşil Yıldız ise Neolokal'a verildi. Seçkide yer alan restoranlardan 10’u Bib Gourmand’la (uygun fiyatlı ve yüksek lezzetli) ödüllendirildiği belirtildi.

Ödül töreninin sunuculuğunu Oylum Talu yaptı. Michelin Rehberi, İstanbul’u 38. destinasyon olarak listesine aldıktan sonra yıldız almak için başvuranları değerlendirdi. Törende 53 restoranın seçildiği duyuruldu. 

'SINIRLARIMIZI ZORLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ...'

Prestijli ödül ile ilgili duygularını paylaşan Fatih Tutak, Michelin Rehberi, İstanbul’un ilk sayısında 2 yıldız kazanmış olmak büyük gurur. TURK’ün bir süre ara verdikten sonra yeniden başarıyla açılması, takımın pandemide nasıl bir dayanışma gösterdiğinin bir kanıtı. Buradan hepsiyle tek tek gurur duyduğum bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekibim ve ben, bizi fazlasıyla teşvik eden bunun gibi başarılarla birlikte bu yolda ilerlemeye ve sınırlarımızı zorlamaya devam edeceğiz" dedi.

İşte İstanbul'dan seçilen 53 restoran:

2 yıldız alan restoran: Türk Fatih Tutak

1 yıldız alan restoranlar: Mikla, Nicole, Neolokal, Araka

Yeşil Yıldız: Neolokal

Bib Gourmand: Karaköy Lokantası, Aheste, Cuma, Giritli, Alaf, Aman Da Bravo, Tershane, Pandeli, Calipso, Sade Beş Denizler Mutfağı

Seçkide yer alan diğer restoranlar şöyle:

Khorasani

Deraliye

Lokanta 1741

Matbah

Ocak

Octo

Mürver

Sofyalı 9

Eleos Beyoğlu

Yeni Lokanta

Kubbeli Lounge

Çok Çok Thai

Cuma

1924 İstanbul

Topaz

Nobu

Atölye

St. Regis Brasserie

Spago

Glens

Aqua

İstanbul'da yaşayanlar bu habere dikkat! Gri bulut tehlikesi... İstanbul'da yaşayanlar bu habere dikkat! Gri bulut tehlikesi...

Tatbak

Tuğra

Feriye

Banyan

Aila

Park Fora

İnari Omakase Kuruçeşme

LİSTEDE BALIKÇI KAHRAMAN DA VAR

29

Sunset Grill & Bar

Şans

Rumeli Hisarı İskele

Kiss The Frog

Calipso

Seraf

Zuma

Beyti

Azur

Kıyı

Balıkçı Kahraman