İngiltere'de geçen yıl kanser olan eşinin rızasıyla boğazını kesen ve daha sonra intihar etmeye çalışan adam dün hakim karşısına çıktı.

İngiltere’de gündem 2021 yılının Mart ayında intihar etmek isteyen eşinin boğazını kesen ve daha sonra intihar etmeye çalışan 71 yaşındaki Graham Mansfield’ın davası…

Muharrem İnce'den seçim sonrası flaş açıklama Muharrem İnce'den seçim sonrası flaş açıklama

'HAZIR MISIN?' DİYE SORMUŞ

Dün görülen davada 40 yıllık evli çiftin korkunç planının perde arkası ortaya çıktı. Dün hakim karşısına çıkan 73 yaşındaki Graham Mansfield, 71 yaşındaki eşi Dyanne ile nasıl bir anlaşma yaptıklarının bütün detaylarını paylaştı. 40’ıncı evlilik yıldönümlerini kutladıktan sonra Dyanne’e kanser teşhisi konduğunu söyleyen Mansfield, eşinin intihar etmek istediğini ve kendisinin yardımcı olduğunu söyledi.

İngiltere’de “etik” tartışması başlatan Mansfield, “Ona, ‘hazır mısın’ diye sordum ve o da bana, ‘Evet hazırım, hiç ses çıkarmayacağım’ dedi” ifadesini kullandı. Boğazını kesmeden önce evlerinin bahçesinde son bir kez daha içki içtiklerini söyleyen Mansfield daha sonra intihara teşebbüs etmiş fakat hayatta kalmıştı.