Daha önce hacı olan annesi ve babası ile birkaç ay önce umreye gitmek için konuştuklarını ardından ise yılbaşından hemen sonra gitmeye karar verdiklerini belirtti.

'KÖTÜLÜKLERLE İLGİLENMEDİM'

İmamoğlu “Annemle babamla  beraber bırakın Umre’ye gitmeyi, seyahat etmeyeli bile yıllar olmuştu.  Bunun mutluluğunu yaşadım. Bol bol dua ettim. Yakın çevremde, benimle teşviki mesaisi olan, bana katkı sunan, birlikte olduğum herkesin güzelliklerle buluşması için dua ettim. Aslında hep iyiliklerle ilgili dua ettim. İnsanlık için, memleketimiz için, milletimiz için, şehrimiz için. Bolluk, bereket için  dua ettim. Kötülüklerle ilgilenmedim. Umreyle ilgili yazılan kötü düşüncelerin sahipleri ile hiç ilgilenmedim. Ama onlara dahi dua ettim. Onlar için bile iyilik diledim. Onların bile kötü duygulardan arınmaları için dua ettim.

Duamın kabul olmasını diliyorum. Bazı kötü kalpler, bazı kötülükler, bazı kötü düşünceler duanın geçemeyeceği kadar kalındır, serttir. Ama umarım onların da iyileşmesine katkı sunar. Çok mutluyum. Kişisel bir alandır ibadet alanı. Fazla detayına girmeyeyim. Allah kalbine koyanların ya da  düşüncesi olanlara nasip etsin” diye konuştu.

İmamoğlu hacca gidip gitmeyeceği ile ilgili soruya ise “Bunlar nasip, kısmet. Her Müslüman niyet eder böyle şeylere. Allah nasip ederse niye olmasın” yanıtını verdi.

AKŞENER'E TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

İmamoğlu İyi Parti'nin başlattığı seçim kampanyasında kendi fotoğraf ve videolarının da kullanılmasıyla ilgili soru üzerine şöyle cevap verdi:

“Yani bu konu ister istemez döndüğümüz an itibariyle bana sağdan soldan ulaştı. Biraz inceledim, irdeledim. Kendi hem o ruh halimle beraber biraz dingin bir kafayla süreçlere bakmaya gayret ettim. Onun içine soktuğum siyasi anlardan birisiydi. Ben her şeyden önce sayın  Meral Akşener’e yürekten teşekkür ediyorum.

Çünkü adalet temasıyla yayınladığı kampanya bölümünde bana da yer vermiş. Ki başka kavramlar da var adalet kampanyasının içerisinde. Bana derken aslında İstanbul’a yer vermiş oldu ve İstanbul’a yapılan hukuksuzluğa karşı bir mesaj yayınlamış oldu. Bu hem videoyu izledim hem afişe baktım.

Kılıçdaroğlu Kurultay sonrası ilk kez konuştu: Neden çekilmedi? Kılıçdaroğlu Kurultay sonrası ilk kez konuştu: Neden çekilmedi?

Çok da onurlandım. Gururlandım. Teşekkür ediyorum, İYİ Parti’ye, Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e. Çünkü kötülüğe uğrayan insanlar, yalnız kalmadığını hissettiğinde ve güç almak istediğinde desteğe ihtiyaç duyar. Gadre uğrayan insanlar o ihtiyacı karşıladıkça da güçlenir. Aynen az önce işte burada Türkiye’nin siyasetinin duayenlerinin bana verdiği destek gibi. Bana  güç vermiştir.” ifadelerini kullandı.