Hürriyet Gazetesi Yazarı Fuat Bol, kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, Vehhabiler ile ilgili açıklamalarını kaleme aldı.

CÜBBELİ'YE HAK VERDİ

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden “Cübbeli Ahmet”e hak veren Fuat Bol, “Diyanet kendisinde eksiklik görüyorsa ne idüğü belirsiz, sapkın ve sapık kişileri camilerde görevlendireceğine, kendi elemanlarını yetiştirip bu eksikliğini gidersin” ifadelerini kullandı.

“Cübbeli Ahmet”in açıklamalarından sonra ise Diyanet’ten henüz bir açıklama gelmedi.

Fuat Bol’un yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Diyanet büyük bir aymazlık içinde Vehhabi din adamlarına camilerimizde vaaz verdiriyor. Cübbeli Ahmet Ünlü Hoca bu durumun çok yanlış olduğunu, milli birliğimizi bozacağını ve hatta iç çatışma çıkarabileceğini söylüyor.

Doğru söylüyor. Mukaddes topraklar, din savaşlarıyla elimizden çıktı. İngilizler, Necdilere Vehhabi mezhebini kurdurdu ve kendinden olmayan Müslümanları kâfir ilan ettirdi.

Kılıçdaroğlu Kurultay sonrası ilk kez konuştu: Neden çekilmedi? Kılıçdaroğlu Kurultay sonrası ilk kez konuştu: Neden çekilmedi?

Hacca gidenler Medine’de sevgili Peygamberimizi ziyaret ederken Vehhabi polislerin yaklaşımını görüyorlar. Ziyaretçilere, bu yaptıklarının şirk (küfür-dinden çıkmak) olduğu kendilerine ihtar ediliyor.

Müslümana kâfir diyenin kendisi kâfir olur. Birbirlerini kâfir bilen iki oluşumun, din diye karşılaşmasının sonucu nereye varır? Hiç düşünülmez mi?

Diyanet kendisinde bir eksiklik görüyorsa, bunu tamamlamak için ne idüğü belirsiz, sapkın ve sapık kişileri camilerde görevlendireceğine, kendi elemanlarını yetiştirip bu eksikliğini gidersin.

Türkiyemizin ikinci bir FETÖ olayına tahammülü yoktur.

Diyanet’in FETÖ olayında karne kırıklığı kendisine yeter; yeni belalar aramasına gerek yok!”

NE DEMİŞTİ?

'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi 'şeyh'i Osman El Hamis'in Sakarya'da camide vaaz vermesi üzerine Diyanet'i uyardı. Diyanet'in bu konuda kontrolü kaybettiğini belirten Ünlü, Vehhabi isimlere izin vermeye devam edilmesi halinde 'iç savaş' tehlikesiyle karşı karşıya kalınacağını öne sürdü.

Konuyla ilgili olarak ise Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir açıklama yapılmadı.