Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti.

DEVLET ERKANI ANITKABİR'DE

Anıtkabir’deki törende TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar da yer aldığı belirtildi.

İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk’ün mozolesine bıraktı. Atatürk’ün 84 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

'SALDIRILAR KARŞISINDA YILMAYACAĞIZ'

İlk Türk kadın amiral: Gökçen Fırat... 'Kadın doktor çok ama kadın subay olmak farklı' İlk Türk kadın amiral: Gökçen Fırat... 'Kadın doktor çok ama kadın subay olmak farklı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: Zatı alinizi, kahraman silah arkadaşlarınız ve canları pahasına istiklalimize sahip çıkan aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni 85 milyon olarak Türkiye Yüzyılı ile hazırlıyoruz. Milletimizin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürene kadar çalışacak, saldırılar karşısında yılmayacağız.

Erdoğan’ın sosyal medya hesabından Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’te yapılan paylaşımda ise şu ifadeler yer aldı: İstiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete irtihalinin 84. yılında saygı, rahmet ve minnetle yad ediyorum.' ifadelerini kullandı.