Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma günü açıklayacağı “Türkiye Yüzyılı” programı sebebiyle Halk Tv davet edilmişti.

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu tarafından yapılan açıklamada, "Adalet ve Kalkınma Partisi -yıllar sonra- parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı’nın konuşma yapacağı bir programa, kendi tabirleriyle 'muhalif' bazı basın yayın kuruşlarını ve bir grup gazeteciyi 'davet' etti" ifadelerini kullandı.

'TEŞEKKÜR EDEREK BU TOPLANTIYA KATILMAYACAĞIMIZI BLDİRİYORUZ'

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı! Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldı!

"Kurumumuza 'akreditasyon' adı altında uygulanan ambargoyu yıllardır sürdürenler aynı zamanda 'muhalif medya' tanımı ile bizi ötekileştirmeye devam edenlerdir" diyen Mahiroğlu, şunları ifade etti:

"Halk TV olarak gururla söyleriz ki, 'davet edilmeden' de gazetecilik yapılabildiğinin ispatı, izlenme oranlarımızdır. Sansür Yasası, gazetecilerle müzakere edilmeden tüm itirazlara rağmen oldu bittiye getirilmişken; gazeteciler soruşturmalarla, yüksek tazminat davalarıyla, gözaltılarla-tutuklamalarla susturulmaya çalışılırken, akreditasyon adı altında gazeteciler haber sahalarına sokulmazken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu davetini samimi bulmadığımızı belirtmek zorundayız."

Mahiroğlu, açıklamasını "Halk TV’ye yapılan kurumsal davete teşekkür ederek bu toplantıya katılmayacağımızı bildiriyoruz" şeklinde sonlandırdı.