Milyonlarca taraftarın sabırsızlıkla beklediği derbinin hakemi açıklandı.

DERBİNİN HAKEMİ MELER
Milyonların beklediği, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak dev derbi, 8 Ocak Pazar günü saat 19:00'da Ülker Stadyumu'nda gerçekleşecek. TFF'den bugün yapılan duyuruda dev derbiyi yönetecek hakemin Halil Umut Meler olduğu belirtildi.

SALI GÜNÜ VAR KAYITLARI AÇIKLANMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu, 3 Ocak Salı günü bir ilke imza atarak Sivasspor-Galatasaray ve Gaziantep FK-Beşiktaş maçlarının VAR kayıtlarını açıklamıştı. TFF'nin açıklamasında, "Son dönemde meydana gelen hakem hatalarıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ilgili kurulları ile gerekli incelemeleri yapmıştır. Bu kapsamda Gaziantep FK A.Ş. – Beşiktaş A.Ş. ve Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçlarının VAR kayıtları incelenmiştir ve bahsi geçen maçlarda hakemlerin “önemli hakem hatası” yaptıkları tespit edilmiştir...

Oruç tutan futbolcusunu kadro dışı bırakma kararı aldı! 'Oruç tutan benim takımımda sahaya çıkamaz' Oruç tutan futbolcusunu kadro dışı bırakma kararı aldı! 'Oruç tutan benim takımımda sahaya çıkamaz'

Şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda oluşan spekülasyonları da ortadan kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun kararıyla; söz konusu maçlardaki tartışılan pozisyonlara ait VAR kayıtlarının yayınlanmasına karar verilmiştir.

Göreve geldiğimiz ilk gün sözünü verdiğimiz şeffaflık ilkemiz gereği kamuoyunda en küçük soru işareti bırakmadan çalışmalarımızı sürdürürken, hakemlik müessesesinin de zarar görmemesi için maksimum hassasiyeti göstereceğimiz konusunda kamuoyunu temin ederiz. Bazı hakemler tarafından yapılan hataların tüm futbol camiasına mal edilmesine de izin verilmeyecektir. Bu iki maç ile ilgili hatalı bulunan hakemler hakkında Merkez Hakem Kurulu gerekli yaptırımları uygulayacaktır. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız" ifadeleri kullanılmıştı.