İstanbul Esenler'de bir ev sahibi kömürlük için verdiği fiyat bakanları çılgına çevirdi.

İstanbul’da son dönemde kiralık ev fiyatlarında artış görülürken, bazı ev sahiplerinin de bu durumu fırsata çevirdiği görülüyor.

FOTOĞRAFLARI GÖRÜNCE VAZGEÇTİ

Esenler Davutpaşa Mahallesi’nde bir kişi ise daha önce kömürlük ve depo olarak kullanılan giriş katındaki evini emlakçıya verdi.

evsahibikira2

Emlakçı da evi internet sitesi ilan koyarak 4 bin lira kira istedi. İlan sitesinde bakımsız  2+1 daireye 4 bin lira kira istenmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Duvarlarında rutubetli, mutfak tezgahının kırık, tuvaletin ise kullanılamayacak durumda olan evi kiralamak isteyenler fotoğrafları görünce vazgeçti. Ev ilandan kaldırılırken, emlakçı evde tadilat yapılacağını söyledi.

“FOTOĞRAFLARI GÖRÜNCE EV SAHİBİNİ ENGELLEDİK”...

Evi kiralamak isteyenlerden Furkan Türeli, “4 bin lira yazınca ucuz diye düşündük. Fotoğraflarını attılar. Fotoğraflar gelince ‘Bu nasıl rezillik dedik’. Fotoğrafları başka yerlere attık bu kadar vicdansızlık olamaz dedik. Ev sahibini direkt engelledik. Bir de 4 bin lira depozito istemiş çok ilginç” dedi.

“ORASI DAHA ÖNCE KÖMÜRLÜKTÜ”  DEDİLER

Depremde sınıfta kaldılar...Netflix ve Starbucks'a tepki çığ gibi: 'Zor günde yanımızda olmayanı istemiyoruz' Depremde sınıfta kaldılar...Netflix ve Starbucks'a tepki çığ gibi: 'Zor günde yanımızda olmayanı istemiyoruz'

Mahalle sakini Binal Baş aklı olan insanın o evi tutmaz diyerek, “Ev adamın istediği parayı ister ama o ev 4 bin liraya tutulmaz. Orası daha öncesinden kömürlüktü” dedi.

Bir başka mahalle sakini Kerem Karaaslan da “İlanda bekara yazmış ama orası 4 bin lira etmez. Ev değil bildiğiniz harabe. Depo olarak bile kullanılmaz ev kokuyordur” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK (DHA)