İş insanı Ethem Sancak, katıldığı bir panelde AKP'nin kuruluşuyla ilgili "Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik" demesinin sonrasında AKP'den kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Sancak, kararı öğrenmesinin ardından partisinden istifa etmiş, daha sonra ise Doğu Perinçek'in genel başkanı olduğu Vatan Partisi'ne katılmıştı..

'TEK FARK O NAMAZ KILMIYORDU, SİZ KILIYORSUNUZ'

Eski AKP'li iş insanı Ethem Sancak ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da birlikte sundukları "Nuh'un Gemisi" adlı programında gündeme dair yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: İçeride aslan... Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: İçeride aslan...

Doğu Perinçek ve Sancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'muhafazakar devrimci' kavramını değerlendirdikleri programda, Sancak, bir gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine 'Che Guevara nasıl nasıl bir adam?' diye sorduğunu ifade ederek verdiği cevabı paylaştı.

“Efendim saatlerce anlatmam lazım. Sizin de vaktiniz yok. Ben size söyleyeyim, sizinle Che Guevara arasındaki tek fark o namaz kılmıyordu. Siz kılıyorsunuz. O sözden sonra 'dünya beşten büyüktür' lafını söylemişti" dedi.