Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

'TAHT KAVGALARINI BİZİM ÜZERİMİZDEN YÜRÜTTÜKLERİNİ GÖRDÜKÇE ÜZÜLÜYORUZ'

Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasıyla ilgili ise, “Birilerinin kendi iç kavgalarını, Bizansvari taht kavgalarını bizim üzerimizden yürütmeye çalıştıklarını gördükçe üzülüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

‘BİR ŞAHSIN YSK’YA BİR HAKARETİ VAR’

Bir mahkeme kararı üzerinde kopartılan fırtınanın gerisinde aynı faşist zihniyet var. Bunun ne bizimle, ne partimle hiçbir ilgisi yok. Mahkeme kararının açıklanmasının ardından söylenenlere baktığımızda bir taraftan gülüyor, bir taraftan üzülüyoruz. Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK’ya hakareti var.

Bizim de eleştirdiğimiz pek çok mahkeme kararı oldu ama bu kimseye hakimlere hakaret etme, mahkeme kararını tanımama hakkı vermez. Kimsenin mahkeme kararlarını tanımama hakkı yok. Bir taraftan gülüyor, bir taraftan üzülüyor.

'6'lı MASA BİR RAKİP ÇIKARTAMADI'

Birilerinin kendi iç kavgalarını, Bizansvari taht kavgalarını bizim üzerimizden yürütmeye çalıştıklarını gördükçe üzülüyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi mahkemelerin verdiği her kararı beğenmek zorunda değiliz. Hayatımız yasaklarla mücadeleyle geçti. Çözümü millet de gördük.

Projelerimizi yarıştırabileceğimiz bir rakip istiyoruz. 6’lı masa karşımıza bir rakip çıkartamadı.

'KARAR İSTİNAFA GİDECEK'

Karar İstinaf’a gidecek, Yargıtay’a gidecek. Eğer mahkemenin verdiği kararın eksiği varsa oralarda düzenleme yapılır.

Koç duyurdu: Dev firmanın satışı gerçekleşiyor! Koç duyurdu: Dev firmanın satışı gerçekleşiyor!

Bize isim fark etmez, çıkıp adaylarını açıklasınlar. Yürekleri yetiyorsa çamura yatmadan bizim adayımız bu deme cesaretini göstersinler...