Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan aşırı fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı. Milletimden biraz daha sabır ve milli mücadeleye destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

*İstanbullular Eyüp Sultan’ın güzel insanları, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum.

*Eyüp Sultan Belediyemizin ilçemize kazandırdığı eser ve hizmetlerin açılışı vesilesiyle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum.

*Bugün burada Eyüp Sultan Belediyemizce tamamlanan yatırım bedeli toplam 456 milyon lirayı bulan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz.

*Belediyemiz tarafından Eyüp Sultan Camii’mizin etrafındaki binalar, iş yerleri ve sokaklar İstanbul’a ve ismini taşıyan yere yakışır şekilde düzenlendi ve rehabilite edildi. Yeşilpınar ve Esentepe mahallelerimize 2 abidevi cami kazandırıldı.

* İlçemizi sembol kulüplerinden Erok Spor’umuz için gençlerimize her türlü hizmeti verecek bir tesis inşa edildi. Ayrıca Yeşilpınar’da bir futbol kompleksi ve Eyüpspor Kemerburgaz kamp alanı ile birlikte çok sayıda spor tesisi tamamlandı.

*Kurulan sıfır atık tesisi ile hem çevrenin korunması hem atıkların değerlendirilmesi sağlandı. Eyüp Sultan’dak hiç bir vatandaşımızın gıda sıkıntısı yaşamaması için aşevi kuruldu.

*Emek vermek, kendini şehrine ve insanına vermek gerekir. Bizim için belediye başkanlığı bu şekilde yapılmalı.

‘İHMAL EDENLERİ TARİHE GÖMMEYİ ÇOK İYİ BİLİRLER’

*Bizim nazarımızda belediye başkanlığı bu anlayışla yapılacak bir vazifedir, ajandasındaki diğer konulardan kalan vakitlerde bir hobi olarak görenlerin takdirini size bırakıyoruz. İstanbul kendisine ihmal ve ihanet edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.

“DÜNYAYA MÜJDEYİ VERECEĞİZ”

*Ukrayna-Rusya savaşı, küresel emtia fiyatlarındaki aşırı yükseliş sebebiyle enflasyonda beklenmedik bir dalgalanmaya yol açarken stratejik konumumuz güçlendi.

*Küresel üretim ve tedarik sistemlerinde yaşanan tıkanıklıklar Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat  ve cari fazlayla büyüme üzerine kurulu ekonomi programının doğruluğunu teyit etti.

*Kardeşlerim biraz sonra Dolmabahçe’deki Başkanlık Köşkü’nde İnşallah Birleşmiş Milletler genel sekreterinin de katılımıyla Rusya, Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla birlikte tarım koridoruyla alakalı hububat meselesiyle alakalı sıkıntıları aşarak imzalar atılacak ve bu imzalarla birlikte dünyaya müjdeyi vereceğiz.

ERDOĞAN ‘SABIR’ İSTEDİ 

“Bir yandan dünyadaki gelişmeleri ülkemiz lehine çevirmek için çalışırken, diğer yandan vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyecek tedbirleri aldık, alıyoruz” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

*Asgari ücretten, memur ve emekli maaşlarına kadar her kesimin gelirlerinde yaptığımız artışlarla insanımızın omuzlarına binen hayat pahalılığı yükünü azaltıyoruz.

Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan kaynaklanan dengesiz fiyatlamalar yavaş yavaş durulmaya, yerli yerine oturmaya başladı.

*Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz.

*Milletimizin geleceğine balta vuran bu gözü doymazların hesaplarını ellerini tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye’yi son yirmi yılda nasıl her badireden çıkarmış asırlık hizmetlerle buluşturmuşsak İnşallah bugünkü sıkıntıları da yine biz çözeceğiz.

“HAZIMSIZLAR , SÜREKLİ YENİ OYUNLAR, YENİ TUZAKLAR PEŞİNDE”

*Milletimden biraz daha sabır ve verdiğimiz mücadeleye daha güçlü destek bekliyorum. Bizim en büyük aşkımız, en büyük gururumuz olan İstanbul bu büyük mücadelemizde de hep yanımızda olacağından şüphe duymuyorum.

*Ülkemizin değerlerine saldırıyorsa bilin ki gerisinde bir hazımsız sorunu vardır. Bu hazımsızlığı biz Gezi olaylarında, İstanbul sokaklarını pisleten, ‘zulüm 1453’te başladı’ yazılarında gördük.

*Bu hazımsızlığı biz FETÖ’sundan, PKK’sına, tüm örgütlere verilen destekle terörle mücadelemizin her aşamasında gördük.

Bahçeli: Türk milleti tarih yazmıştır Bahçeli: Türk milleti tarih yazmıştır

*Bu hazımsızlığı biz ,12 Eylül’de olduğu gibi darbeler tamamlandığında bizim çocuklar başardı diye atılan sevinç naralarında, 15 Temmuz gibi girişimler akamete uğratıldığında yaşanan hayal kırıklıklarında gördük.

*Bu hazımsızlığı biz her yolu denedikleri halde ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremedikleri bir dönemde kendi canlarının derdine düşenlerin şaşkınlıklarında gördük.

*İşte bu hazımsızlar, sürekli yeni oyunlar, yeni tuzaklar peşinde koşuyor. Şimdi bir altılı masa kurmuşlar. Masasının altındakiyle beraber yedi.

*İnşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü olan 2023’te milli iradenin üstünlüğü büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası konusundaki kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız.

*Şu anda karşımda hanım kardeşlerimi görüyorum. Gençleri görüyorum. Ana kademeyi görüyorum.

*Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle 2023 imtihanından da alnımızın akıyla çıkarak ülkemizi dünyanın en büyük on ekonomisi arasına yükselterek bu kutlu yürüyüşü menziline ulaştıracağız.

*Dünyamız salgınla başlayıp savaşta süren enerji ve gıda kriziyle tırmanan, iklim değişikliği gibi tehditlerle dallanıp budaklanan bir dönemden geçiyor.