NATO Liderler Zirvesi'nde Rusya-Ukrayna savaşı ve Finlandiya ile İsveç'in NATO üyelikleri gündemin en önemli maddelerini oluştururken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis'le görüşmesinde ise farklı bir gündem olduğu belirtildi.

Türk futbolunun efsane isimlerinden biri olan “Karpatların Maradonası” lakaplı Hagi ve oğlu Ianis Hagi’nin Erdoğan ve Iohannis arasında sohbet konusu olduğu belirtildi. Erdoğan’ın Ianis Hagi’nin geleceğini merak ettiği belirtilirken bir Rumen yetkili, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol konuşmaya çok ilgiliydi ve özellikle Gheorghe Hagi ve oğlu Ianis hakkında bilgi almak istedi” ifadelerini kullandı.

'İLERDE BABASI GİBİ...'

Yetkili, “Bizim cumhurbaşkanımız ‘Futbolun Kralı’nın iyi olduğunu ve kendi kulübü ve futbol akademisinde çalıştığını ve yeni yetenekler yarattığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Ianis’in nasıl olduğunu merak etti” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın mevkidaşına, “Bir gün o da babası gibi Galatasaray’da oynar” dediğini söyleyen yetkili Iohannis’in de futbolcuyu övdüğü belirtildi.

Erdoğan: Bunlar koltuğa kimin oturacağının kavgasına tutuşmuş Erdoğan: Bunlar koltuğa kimin oturacağının kavgasına tutuşmuş

The Sun, Küçük Hagi’nin de daha önce Galatasaray’da oynamak istediğini söylediğini hatırlattı.