Oruç tutan futbolcusunu kadro dışı bırakma kararı aldı! 'Oruç tutan benim takımımda sahaya çıkamaz' Oruç tutan futbolcusunu kadro dışı bırakma kararı aldı! 'Oruç tutan benim takımımda sahaya çıkamaz'

Ziraat Türkiye Kupası 1. Tur müsabakasında Niğde Anadolu FK, Kahramanmaraşspor ile karşı karşıya geldi. Bol aksiyonlu geçen karşılaşmada ev sahibi Niğde Anadolu’nun maça dengeyi getirdiği ikinci golde yaşananlar sosyal medyada gündeme oturdu.

Maça hızlı başlayan Kahramanmaraşspor 3 dakikada Furkan Şamil Çetin ile öne geçti, 2 dakika sonra da Mehmet Han Küçük ile farkı 2’ye çıkardı.

Ev sahibi ekip 33’te Harun Kahraman ile durumu 2-1’e getirirken ikinci devreye bu skorla gidildi.

SEVİNİRKEN KENDİNDEN GEÇTİ

İkinci yarı baskısını artıran ev sahibi Niğde Anadolu FK 56’da Murat Şamil Kurt ile maça denge getirdi. Ancak yayıncı kuruluşun ekranlara getirdiği görüntüde Kurt’un topu ağlara neet şekilde eliyle gönderdiği görüldü.

YOĞUN İTİRAZLAR FAYDA ETMEDİ

Sağ taraftan Rıdvan Çelik’in yaptığı ortayı eliyle ağlara gönderen Murat Şamil büyük bir sevinç yaşarken Kahramanmaraş cephesi hakeme yoğun itirazlarda bulundu.

Hakem Ramazan Doğanay ve yardımcıları Kahramanmaraş’ın tüm itirazlarına rağmen golü verdi. Türkiye Kupası 1. Turu’nda VAR sistemi kullanılmadığı için pozisyon detaylı şekilde incelenemedi.

O GOL TURU GETİRDİ

Niğde Belediyespor 90+2’de Umut Alpaslan ile 1 gol daha bularak maçı 3-2’ye getirdi ve tur atlayan taraf oldu. Sosyal medyada viral olan o gorüntülerde ikinci golün elle atılmasına rağmen geçerli sayılması büyük tepkilere neden oldu.