AÇLIK SINIRININ ALTINDA KALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yaptığı toplantısında asgari ücreti temmuz oranından geçerli olmak net 5.500 lira olacağını duyurdu. Asgari ücret, ara zam yapılmış hali ile bile açlık sınırının altında kaldı.

CHP'li Engin Özkoç yapılan zammın enflasyon durdurulmadan bir işe yarayamayacağını ifade etti. Özkoç, Twitter hesabından yaptı paylaşımda şöyle konuştu:

'VATANDAŞI AÇLIĞA TERK ETMEKTİR'

"Erdoğan enflasyonu durdurulamadıktan sonra maaş artışları işe yaramayacaktır. Açlık sınırının altındaki 5 bin 500 TL asgari ücret vatandaşı açlığa terk etmektir! Güçlü demokrasi, güçlü ekonomi, güçlü Türkiye için oyunuzu altı oka basın!"

CHP'li Engin Altay ise enflasyonun açlık sınırının altında kalmasına vurgu yaparak "Açlık sınırının 6391 TL olduğu bir ülkede, 6770 TL'nin altındaki her rakam, zülümdür, emek hırsızlığıdır" ifadelerini kullandı.

'YAZIKLAR OLSUN'

Asgari ücret komisyonu toplanıyor: Tarih belirlendi Asgari ücret komisyonu toplanıyor: Tarih belirlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da ara zam ile birlikte açıklanan asgari ücret miktarına tepki gösteren siyasilerden oldu. Karasu asgari ücretin açlık sınırının 891 TL altında kaldığını belittiği paylaşımında şunlara yer verdi:

"Cumhurbaşkanının açıkladığı 5500 TL'lik yeni #AsgariÜcret açlık sınırının 891 TL altında kaldı. AKP milleti açlığa mahkum etmiştir. Yazıklar olsun!"