Hem kadınlar hem de erkekler için çamaşır üretimi yapan Japon iç giyim markası Wacoal, erkek tüketicilerine yönelik dantelli iç çamaşırı modeli üretti.

Sözcü'nün haberine göre, yeni iç çamaşırı modelinin stoğu on günde tükendi. Satıcılar, dantel boxer çamaşırlarının çoğunun otuzlu ve kırklı yaşlarda olan erkekler tarafından satın alındığını belirtti.

Wacoal web sitesinde ürünü satın alan bir kişi, “Dantel çamaşır giymenin bilincinde olmak bana bir enerji artışı verdi. Erkeklerin pek giyme şansı olmuyor ve dantele çok dikkat eden kadınların hislerini yaşıyorum.” şeklinde konuştu.

'SINIRLAR ORTADAN KALKMIŞ'

İstanbul'da yaşayanlar bu habere dikkat! Gri bulut tehlikesi... İstanbul'da yaşayanlar bu habere dikkat! Gri bulut tehlikesi...

Wacoal sözcüsü Akira Mizoguchi Asahi gazetesine yaptığı açıklamada, “Dantelli boxer çamaşırların böyle bir hit olacağını hiç düşünmemiştim. Dünyada kadın ve erkek arasındaki sınırlar düşündüğümden daha fazla ortadan kalkmış. Dantel motifi, çiçeklerin, yaprakların ve geometrik şekillerin bir karışımdı. Ön kısımda daha fazla yük olduğundan, yüksek esneme özelliklerine sahip güçlü iplik seçtik” dedi.