Koç duyurdu: Dev firmanın satışı gerçekleşiyor! Koç duyurdu: Dev firmanın satışı gerçekleşiyor!

Dövme yaptıranlar ve kadınlarla ilgili açıklamalarıyla tartışmalara neden olan, daha önce de Sezen Aksu’yu hedef alan imam Halil Konakçı’nın iki yıl önce Youtube’da yayınladığı bir video sosyal medyada yeniden gündem oldu.

DİNDEN ÇIKTIĞINI SÖYLÜYOR

Söz konusu videoda Konakçı, komedyen Cem Yılmaz’ın “Allah erkeği yaratmış, sonra bakmış düşünmüş ben bundan daha iyisini yaratırım demiş ve kadını yaratmış” esprisine gülenlerin ve ‘Cenneti değişme saçının teline’, ‘Sensiz cennet bile sürgün sayılır’, ‘Madem unutacaktın beni niye yarattın’, ‘Senden bir melek yaratıp secde ederdim’ gibi şarkı sözü yazanların, bu tarz esprilere gülenlerin ve şarkılara eşlik edenlerin de dinden çıktığını söylüyor.

Konakçı, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Soytarılar çıkıyor televizyona espri yapıyorlar. Neymiş? Allah erkeği yaratmış, sonra bakmış düşünmüş ‘Ben bundan iyisini de yaratırım’ diyerek kadını yaratmış. Bunu söyleyen de, dinleyip zevk alan da, alkışlayan da hepsinin gitti imanı.”

“Cenneti değişmem saçının teline diye şarkı yazmış adam, bak bak… Sensiz cennet bile sürgün sayılır, madem unutacaktın beni neden yarattın… Şarkı sözleri bunları. Bunları dinleyip keyif alan, söyleyen, yazan dinden çıkıyor.”

TARTIŞMALARA GİRMEDİ

Cem Yılmaz, yaptığı açıklama ile sosyal medyada olan tartışmalara girmedi.

“ 2023'TE 50 YAŞINDAYIM, İLGİLENMİYORUM”

Yeniden gündem olan videonun ardından Twitter’da TT olan Cem Yılmaz ise yaptığı paylaşımda, “2023’te 50 yaşındayım. İlgilenmiyorum” diye yazdı.