Genç Parti kurucusu Cem Uzan, Babala TV’de Oğuzhan Uğur’un sunduğu Açık Mikrofon programının konuğu oldu. Programa Fransa’dan bağlanan Uzan, Suriyeli kaçak göçmenlerle ilgili planını açıkladı.

'KENDİLERİNE MADDİ İMKANLAR SAĞLANARAK DÖNMELERİ TEŞVİK EDİLECEK'

Kaçak göçmenlere verilen vatandaşlıkların geri alınabileceğine dikkat çeken Uzan, ”Sonradan edinen vatandaşlıklar dünyanın her yerinde geri alınabiliyor. Şuan Suriyelilere verilen vatandaşlıklar iptal edilecek.

'OTURMA İZİNLERİ İPTAL EDİLECEK'

İlk Türk kadın amiral: Gökçen Fırat... 'Kadın doktor çok ama kadın subay olmak farklı' İlk Türk kadın amiral: Gökçen Fırat... 'Kadın doktor çok ama kadın subay olmak farklı'

Oturma izinleri iptal edilecek ve kendilerine de maddi imkan sağlanarak ülkelerine dönmeleri teşvik edilecek” ifadelerini kullandı.

'6 MİLYONU OTOBÜSLE GÖNDERMEK HİÇ GERÇEKÇİ DEĞİL'

Kaçak göçmenlerin ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini söyleyen Uzan, ”6 milyon insanı bugünün dünyasında trenlere, otobüslere doldurarak göndereceğim demek hayalperestliktir. Kişi başına 2 çocuklu 4 kişilik bir aileye 4000 dolar yani kişi başına 1000 dolar teşvik vereceğiz. Ülkelerine gitmelerini sağlayacağız. Bu 6 milyonun 6 milyonunu halleder mi bilemiyorum ama ciddi bir bölümünü halledeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.