CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşım nedeniyle Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Bugün görülen duruşmaya Canan Kaftancıoğlu katılmazken, avukatları hazır bulundu. Duruşmaya Altun'un avukatı Cafer Tanrıkulu da katıldı.

Türkiye ile BAE arasında dev anlaşma! 50.7 milyar dolar... Türkiye ile BAE arasında dev anlaşma! 50.7 milyar dolar...

Duruşmada tanık olarak dinlenen CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, bu konuyla ilgili yargılandığı davada beraat ettiğini hatırlatarak, "Ben ilçe başkanıyım, Canan Hanım ise İl başkanıdır. Siyasi partide yerelden genele kadar iletişim halindedir. Bu tür konularda da istişare ederiz. İletişimde olduğumuz onlarca konu var" dedi.

DAHA ÖNCE TAKİPSİZLİK VERİLMİŞTİ

Canan Kaftancıoğlu'nun avukatı tüm delillerin toplanmış olduğunu, somut olayda üzerine atılı suçun unsurlarının gerçekleşmediğini, daha önceden konuyla ilgili savcılığın takipsizlik kararı verdiğini ve müvekkili hakkında beraat kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme, mütalaasını hazırlaması için dosyanın duruşma savcısına gönderilmesine karar vererek duruşmayı ertelediğini açıkladı.

CHP ÜSKÜDAR İL BAŞKANI BERAAT ETMİŞTİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evinin önünü fotoğrafladığı iddiasıyla, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan yargılandığı davanın karar duruşması önceki gün Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmüştü.

Duruşmada kararını açıklayan mahkeme, Özçağdaş’ın boş arsanın fotoğrafını çektiğini, meskene yönelik eyleme ilişkin somut delil bulunmadığını, suça konu olan yerin aleni, açık alan olduğunu ve dışarıdan gelip geçenler tarafından görülebileceğini belirterek, Özçağdaş’ın beraatına hükmetmişti.