Spor Toto Süper Lig’in 18. haftasında Kasımpaşa’ya attığı golden sonra veda eder gibi sevinç  gösterisinde bulunan ve karşılaşma bitmeden Manchester United’ın kendisini istediğiyle ilgili haberler çıkan Wout Weghorst hakkında Beşiktaş’tan kritik bir açıklama geldi.

'GERÇEĞİ YANSITMIYOR'

Galatasaray'da flaş Ramos gelişmesi! Galatasaray'da flaş Ramos gelişmesi!

Beşiktaş, menajerinin gün içerisinde Nevzat Demir Tesisleri’ne gelerek yöneticilerle görüştüğü oyuncunun sözleşmesinde 2.5 milyon Euro bedelle çıkış maddesi olduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Siyah-Beyazlı kulübün açıklaması şöyle:

“Futbol A Takımımızın Süper Lig’de Kasımpaşa ile oynadığı karşılaşmanın ardından futbolcumuz Wout Weghorst ile ilgili medyada spekülatif haberler yer alması nedeniyle açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır...

Futbolcumuzun kontratında Premier Lig’den teklif gelmesi halinde 2.5 milyon Euro tazminat bedeliyle sözleşmesinin feshedilebileceği şeklinde çıkış maddesi bulunduğu iddiası hayal ürünüdür. Bununla beraber söz konusu oyuncunun salı günü takımdan ayrılacağı yönündeki haberler tamamen gerçek dışıdır. Wout Weghorst ile ilgili inisiyatif tamamen Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ndedir.

Bu konu hakkında bir gelişme olduğu takdirde saygıdeğer camiamızın ve kamuoyunun bilgilendirileceği hususunu da belirtiriz.”