MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair son yaşananları değerlendirdi ve CHP'ye çok sert sözlerle yüklendi.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

* Kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset üretilemez. Uçurumun kenarında sahte pehlivanlık pozu verilerek siyaset yapılamaz. Toplumsal yapıyı önce ideolojik mahallelere ayırıp sonra da iki ayrı yakayı birleştirmek amacıyla köprü kurmaya çalışanın adı da siyaset olamaz.

* Kutuplaşmaya can suyu verenlerin kucaklaşma söylemi kuyruklu yalandır. İstismar çarkıyla inkar tekerini çevirip eş zamanlı barışma masalı anlatanlar palavracı tiplerdir.

* Kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset üretilemez. Uçurumun kenarında sahte pehlivanlık pozu verilerek siyaset yapılamaz.

YAŞ Kararları açıklandı! Genelkurmay Başkanı kim oldu? YAŞ Kararları açıklandı! Genelkurmay Başkanı kim oldu?

CHP'YE YÜKLENDİ

* Toplumsal yapıyı önce ideolojik mahallelere ayırıp sonra da iki ayrı yakayı birleştirmek amacıyla köprü kurmaya çalışanın adı da siyaset olamaz.

* Kutuplaşmaya can suyu verenlerin kucaklaşma söylemi kuyruklu yalandır. İstismar çarkıyla inkar tekerini çevirip eş zamanlı barışma masalı anlatanlar palavracı tiplerdir.

* CHP Genel Başkanı Türkiye’yi barıştıracağım diyor. Barışmak için küslerin olması gerekmiyor mu? Peki bu küslük nerededir? Bu küsler nereye saklanmıştır?

KILIÇDAROĞLU’NUN RUH SAĞLIĞINDA BOZULMA VAR'

* Ya Kılıçdaroğlu’nun ruh sağlığında bozulma vardır ya da siyasetinde rota sapması yaşamaktadır.

Türk milleti birlik ve beraberliğin iftiharıdır. Türkiye barış ve huzurun, sevgi ve saygının gıpta edilen ülkesidir. Türkiye küs değildir.

* CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun siyaseti siyaset, yolu yol değildir. Başörtüsü meselesi milletimizin mutabakatıyla çözülmüş meseledir. Bu konuyu yeniden gündeme getirmenin hiç kimseye faydası dokunmayacaktır.

* Türkiye’de başörtüsü sorunu bitmiştir. CHP’nin geçen hafta hazırlayıp TBMM’ye verdiği kanun teklifi samimiyetsiz, tutarsız, baştan savmadır. Yeni bir kanuni düzenlemeye de ihtiyaç yoktur.

BAŞÖRTÜSÜ MESELESİ

* AK Parti ile yaptığımız değişiklik başörtüsü meselesini çözerek yasal güvenceye kavuşturmuştur. 411 milletvekilinin eli adalet için kalkmıştır. CHP, Anayasa Mahkemesi’ne giderek bu kanunu iptal ettirmişti.

* Kılıçdaroğlu’nun başörtülü kardeşlerimize rehine iftirasını unutacak değiliz. Şayet samimilerse buyursunlar gündemdeki Anayasa değişiklik teklifine destek versinler. Başörtüsü meselesine Anayasal güvence kazandırmak için hadi elinizi taşın altına koyun..