2023 asgari ücret zammı için geri sayım başladı. Her yıl asgari ücrette yeni tutarı belirlemek için toplanan asgari ücret tespit komisyonunun, yeni asgari ücret ara zammı için toplanacağı tarih duyuruldu.

Yapılacak 3 toplantının ardından asgari ücrette yeni artış miktarı belli olacak. İşte asgari ücret zammında son durum şöyle:

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 13 HAZİRAN'DA TOPLANACAK

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılacak ara zamda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanacağını duyurdu.

Buna göre; Asgari ücret tespit komisyonu 13 Haziran'da toplanacak. Komisyonun çalışmalarını temmuz ayında tamamlanması beklendiği ifade ediliyor.

ASGARİ ÜCRETE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Gözler, doğrudan 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücret rakamına çevrildi.

Bu kapsamda işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, brüt 10 bin 8 lira, net 8 bin 506 lira olarak uygulanan mevcut rakama yapılacak artışı belirlemek için 13 Haziran'da toplanacak.

Merkez Bankası faiz kararını duyurdu! Dolar ilk tepkisini verdi Merkez Bankası faiz kararını duyurdu! Dolar ilk tepkisini verdi